חדרה הוצפה; שייטת 13 הוזעקה לחלץ

הלילה הייתה זאת העיר חדרה שסבלה מנחת זרועה של הסערה הפוקדת את ישראל. שכונת בית אליעזר בעיר הוצפה וכוחות חילוץ בשיתוף לוחמי שייטת 13 הוזעקו לטפל במספר לכודים בעיר. אספקת החשמל בעיר טרם חזרה והלימודים בשכונה המוצפת לא יתקיימו היום

חדרה מוצפת, הלילה (חדשות 2)

לאחר שאתמול נחסם ציר התנועה המרכזי בישראל נחסם למעבר והעיר תל אביב הפכה לנצורה, ספגו הלילה העיר חדרה והיישוב בת חפר את נחת זרועה של המערכת החורפית הסוערת. שכונת בית אליעזר, אחת השכונות הגדולות בחדרה, הוצפה וכל נתיבי הגישה אליה נחסמו לאחר שנחל חדרה עלה גדותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלימודים הבוקר לא יתקיימו עבור תלמידי השכונה והלימודים בחינוך המיוחד לא יפעלו בכל רחבי העיר. "העירייה מפעילה הסעות המעבירות תושבים אל מחוץ לשכונה המוצפת ואליה", אמרה שרה גרוס מעיריית חדרה, "כל הצירים המובילים אל השכונה חסומים כרגע והתושבים מתבקשים שלא להגיע למקום אם אין צורך בכך".

לוחמי שייטת 13 השתתפו בחילוץ התושבים

צוותי חילוץ פעלו הלילה באמצעות סירות גומי על מנת להעביר את התושבים הלכודים למקומות יבשים, ביניהם גם צוותים של שייטת 13. הכוחות חילצו שני בני אדם שנלכדו על גג אולם אירועים באזור התעשייה בעיר. בנוסף, ילד בן 6 חולץ יחד עם אביו לאחר שנלכדו בנגרייה ברחוב המסגר בעיר.

אספקת החשמל באזורים נרחבים בחדרה וביישובים בסביבה נותקה בשעות הלילה לאחר שתחנת המשנה של חברת החשמל במקום הוצפה לחלוטין. כוחות גדולים של חברת החשמל פעלו בשעות האחרונות להחזרת החשמל בעקבות הצפת תחנת המשנה "נייר חדרה" הממוקמת בסמוך לנחל שהוצף.

כמו כן, ביצעה חברת החשמל פעולות מורכבות להעברת אספקת חשמל באמצעות קווים ותחנות משנה אחרות - ואספקת החשמל הוחזרה רק בחלק מהאזורים המופסקים. אין כרגע תמונת מצב מדויקת לגבי אספקת החשמל בשעות הבוקר - ועדכונים נוספים יועברו החל משעות הבוקר המוקדמות בכלי התקשורת. בשעות הבוקר ובמהלך שעות היום צפויה לעלות צריכת החשמל - דבר שייצור בעיה בהמשך החזרת אספקת החשמל.

ביישוב הקהילתי בת חפר הסמוך לחדרה הוצפו לפחות 300 בתים לאחר שנחל שכם עלה על גדותיו. 14 משפחות פונו והעבירו את הלילה במרכז קהילתי בישוב.