בת-חפר: מאות נלכדו בבתים שהוצפו

כוחות כיבוי גדולים, בסיוע חיל הים, פועלים לחלץ מאות תושבים שנמלטו לקומות העליונות של בתיהם - זאת, אחרי שנחל שכם עלה על גדותיו ושטף בפרץ מים אדיר את היישוב. לא דווח על נפגעים, אך נזק כבד נגרם

הגשם לא מפסיק לרדת, ומפלס המים - כמו גם זה של הנזק שנגרם - רק הולך ועולה. כ-200 בתי מגורים הוצפו אמש ביישוב בת-חפר שבשרון, אחרי שכמויות המשקעים האדירות שזרמו לאפיק נחל שכם גרמו לו לעלות על גדותיו. לפי שעה לא ידוע על נפגעים, אך מאות מתושבי המקום לכודים בבתיהם וכוחות ההצלה פנו לחיל הים בבקשה לסייע בהעברתם למקום מבטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דן יוספבורג, דובר כבאות נתניה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "צוותים רבים שלנו הוזעקו למקום ופועלים לחלץ את התושבים. בחלק גדול מהבתים הציפו המים את הקומות התחתונות. הרבה מהתושבים ברחו לקומות הגבוהות וממתינים שם לחילוץ. קיבלנו סיוע נוסף של סירות גומי מחיל הים ומכוחות כיבוי נוספים. המטרה הראשונית שלנו, בשעות הקרובות, היא לפנות אותם החוצה. אחר כך המועצה האזורית עמק חפר תדאג להם לדיור חלופי לשעות הלילה".

חיים אומזגין, איש זק"א שהוזעק למקום, דיווח כי בבת-חפר פועלים שישה כלי שיט, בהם שתי סירות גומי של השייטת, בניסיון לחלץ תושבים הנצורים בבתיהם. לדבריו מרבית התושבים מבקשים בשלב זה שלא להתפנות מבתיהם למרות שמפלס המים הגיע לגובה של 3-4 מטרים. לדבריו צפויות פעולות חילוץ התושבים להימשך כל הלילה. התושבים שפונו מבתיהם הועברו למרכז הקהילתי ביישוב.

הצפות גם בשטחי הרשות הפלסטינית ובירדן

הגשמים העזים לא עצרו בקו הירוק וגרמו ביממה החולפת למפגעים רבים גם בשטחי הרשות הפלסטינית ואף בירדן. רחובות רבים בג'נין ובטול כרם הוצפו אחרי שתשתית הניקוז הרעועה ממילא שם קרסה תחת כמויות המים האדירות.

טול כרם, היום (חדשות 2)

צעירה ישראלית מהצפון הלומדת בעמאן, בירת ירדן, תיארה אותה הערב כ"עיר רפאים". בשיחה עם חדשות 2 אמרה: "הקור כאן עז ולכן כל הסטודנטים מסתגרים במעונות. רחובות וכבישים ראשיים כאן נסגרו כליל לתנועה בגלל ההצפות, ואנשים פשוט לא יוצאים מהבתים. בחלק מאזורי העיר הוכרז מצב חירום מחשש לחיי אדם, והתחבורה הציבורית כמעט שלא מתפקדת".

באשר להבדלים בין האופן שבו מתמודדים בארץ עם פגעי מזג האוויר לבין המצב בשכנה ממזרח אמרה אותה הצעירה: "אין מה להשוות. אצלנו ערוכים לכל תרחיש, אבל אפשר להגיד שהירדנים למדו לאחרונה הרבה והתקדמו לא רע. כמובן שאין על ישראל".