צפו: חילוץ במסוק מגג בבקה אל-גרבייה

בתום יותר משעתיים של מתח, פונו בשלום 15 בני אדם שנלכדו על גג מבנה שהוצף בעיר הערבית. לוחמי יחידת החילוץ 669 הם שפיקדו על המבצע המורכב. קודם לכן חולצו ארבעה בני אדם נוספים שנסחפו בתוך ג'יפ במי נחל אלכסנדר. כך נראו התמונות

אחרי השיבושים הקשים בתנועה וההצפות שנגרמו, הועזקו הערב לוחמי יחידת החילוץ 669 למנוע ממזג האוויר הסוער לגבות מחיר כבד ביותר: מסוק של היחידה חילץ, בתום שעתיים של דרמה, 15 בני אדם שנלכדו על גג מבנה באזור שהוצף בבקה אל-גרבייה. מסוק צה"לי אחר חילץ הערב 4 נוסעים, בני משפחה אחת, שנתקעו עם רכבם במימי נחל אלכסנדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

15 עובדים שנלכדו הערב בשדה המחבר בין בקה אל-גרבייה לכפר ג'את שהפך, בעקבות הגשמים הסוערים, לנחל שוצף שבו סכנת סחף של ממש. המים טיפסו על לגובה של שמונים סנטימטרים, והנוכחים במקום הצטופפו על גג מבנה במקום.

תחילה, ניסו התושבים המקומיים להגיע עם טנדרים ומכוניות פרטיות ולחלצם מהאזור - אך הניסיונות הללו כשלו. כשהתגלתה סכנת חיים של ממש ללכודים הוזנק למקום גם מסוק של יחידת החילוץ האווירית של צה"ל, 669, שסיים את החילוץ המורכב בהצלחה, לאחר שעתיים וחצי של ניסיונות חוזרים ונשנים.

גם הוותיקים בבקה סיפרו הערב שהם לא זוכרים מראות או מקרים כאלה מעולם, גם לא בחורף הקשה של 1992.

פינוי מנחל חדרה (חדשות 2)

עוד קודם לכן הגיע הדיווח מאזור נחל אלכסנדר: בסביבות השעה 4 אחר הצהריים הוזעקו לנחל, באזור הצפוני של טייבה, כוחות משטרה, מד"א וכיבוי אש לאחר שדווחו על ארבעה בני משפחה, תושבי טייבה, שנלכדו בזרם בתוך ג'יפ. הכוחות איתרו את הרכב, כששלושת רבעי ממנו שקוע, ועליו ארבעה לכודים שממתינים לחילוץ, אך יכלו רק לצפות עליהם מרחוק בשל החשש מסחיפה.

מסוק של 669 הוזעק למקום, אך התעכב, וסגן ניצב דוד פילו, מפקד משטרת טייבה החליט לא לחכות, ונכנס עם שוטריו פנימה אל תוך הנחל באמצעות חבל, כשלצידו קצין אגף מבצעים של משטרת מרחב השרון. מתברר שלא היה מדובר בבני משפחה, אלא בארבעה פועלים, שניים מהם שב"חים. עדים לאירוע סיפרו כי בהתרחשות צפו מאות תושבי טייבה שמחאו כפיים, באופן נדיר למדי, לשוטרים. הארבעה פונו לקבלת טיפול רפואי כשהם סובלים מהיפו-תרמיה.