אחרי 9 שעות: נתיבי איילון נפתחו לתנועה בשני הכיוונים

מעבר מכונית בציר המרכזי בגוש דן הותר שוב אחר הצהריים, אחרי שהנחל שבמרכזו עלה על גדותיו. עם זאת, מי שיעשה דרכו לתל אביב בשעות הקרובות עלול להיתקל בפקקי ענק

במשך תשע שעות הייתה התנועה בנתיבי איילון - הציר המרכזי של גוש דן - משותקת כמעט כליל. אחר הצהריים, אחרי שמפלס המים האימתני של נחל איילון ירד מעט והוסר החשש מפני הצפת הכביש, התירה המשטרה לשוב ולנסוע בשני הכיוונים. למרות הבשורות המעודדות, לא ברור מה יעלה בגורלם של מי שיבקשו להגיע בשעות הקרובות לאזור תל אביב - שם צפויים עומסי תנועה כבדים ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

גם ביתר חלקי הארץ מורשים שיבושים קשים בתנועה בעקבות מזג האוויר הסוער: הכבישים הבאים חסומים גם לפי שעה - בין ברקת לבזק, כביש 4631, כביש 446 בין בית אל לפדואל, כביש 55 בין צומת כפר סבא מזרחה, כביש 65 באזור ערערה, כביש 652 חסום לכיוון גבעת עדה, כביש 653 חסום לפרדס חנה, וכביש 99 חסום לכל אזור נחל הבניאס. כמו כן מורגשת ראות לקויה בכביש 31.

עומסי תנועה מורגשים בכביש 1 בין מחלף שפירים לצומת גנות, בכביש 2 קיים פקק תנועה בין חוף השרון ליקום, וכן בכביש 4 בין פתח תקווה לגבעת שמואל.

"הביוב עולה על גדותיו"

בין הרצליה לרעננה נוצר פקק ענק ונהגים רבים סובלים מריח של ביוב שעלה על גדותיו. "זה לא יאמן שלא מטפלים בזה, אנחנו תקועים כאן והרכבים שטים בתוך מי ביוב שנפרצו מצדי הכביש, זה מסוכן מאוד", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט מיטל, תושבת האזור שנמצאת בדרכים כבר זמן ממושך.

בתים הוצפו בת"א, היום (חדשות 2)

אחרים סיפרו כי הם לא יודעים איך יחזרו לביתם לאחר העבודה. "אולי כדאי לחזור ברגל", אמר אחד מתושבי תל אביב שעובד ברמת החיל. "אני באמת לא רואה את עצמי חוזר הביתה בשעה סבירה, אולי אשאר יותר זמן במשרד". במקביל, בשעות הצהריים פונו תושבים מהשכונות הדרומיות של תל אביב לאחר שמים חדרו לבתיהם. בעירייה פתחו מרכזים עם מיטות ושתייה חמה למקרה הצורך.

ישראל סוערת - סיקור מלא:

שלג נצפה באוויר בצפון רמת הגולן

תיעוד הסערה: מכוניות תקועות, שלוליות ונחלים שוצפים

בתים בתל אביב הוצפו: "כמו צונאמי"

צפו: נחל איילון הפך ל"מימדיון"

צפו: הרכבת "שטה" בנהר איילון

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2