שלג נצפה באוויר בצפון רמת הגולן: "נראה מבטיח"

גם ברמת הגולן וגם בירושלים נערכים לקראת בואו של השלג. בקיבוץ אלרום נצפו פתיתים לבנים מעורבים בגשם באוויר ושלג אמור להיאסף אחר הצהריים במקום כשהטמפרטורות יירדו. ומה בירושלים? השלג צפוי לכסות את הבירה כבר מחר

פינוי שלג מהחרמון, אתמול (עופר רענן)

כוננות שלג: באזור קיבוץ אלרום שבצפון רמת הגולן נצפו בצהריים פתיתי שלג ראשונים מעורבים בגשם באוויר, מה שנותן תקווה לתושבים שמחכים לשלג שייערם אולי כבר בשעות הקרובות. בקיבוץ, שם מבקרות היום קבוצות גדולות של פרויקט "תגלית", מחממים את הבתים ומשתדלים לא להסתובב יותר מדי בחוץ. במרום גולן 3 מעלות, בהר מירון 3 מעלות ובצפת 4 מעלות, אך על פי התחזית, הטמפרטורות יירדו לקראת אחר הצהריים בעוד 4 מעלות, ופתיתי שלג צפויים להיערם היום עד שעות אחר הצהריים והלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

"יש גשם מעורב עם שלג, הוא עוד לא יורד לקרקע אבל זה נראה מאוד מבטיח", אמר לחדשות 2 באינטרנט דודי מורד, חבר קיבוץ אלרום. "דרכי הגישה לקיבוץ פנויות יחסית, אבל אנחנו חיים בינתיים כבשגרה, למרות שבחקלאות לא עובדים בשל הסערה".

עדיין שקט. קיבוץ אלרום, הבוקר (דודי מורד)

החרמון, לעומת זאת, כבר מכוסה בשלג. "יש 50 ס"מ של שלג בחלק התחתון של האתר ובעליון 80 ס"מ", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מנהל אתר החרמון שאול אוחנה. "השלג ממשיך לרדת ואנחנו מקווים לפתוח את האתר כשהסופה תיחלש, ביום חמישי או בשישי-שבת".

גם באזור ירושלים משתוקקים לפתיתים לבנים: השלג צפוי להגיע מחר בבוקר - אז ניתן יהיה לראות בגוש עציון ובבית אל שלג שנערם לפי התחזית. הבירה עצמה תתכסה לבן על פי התחזית כבר מחר בשעות אחר הצהריים, ובעיריית ירושלים נערכים לפתיחת מטות אזוריים ושכירת כלים לפינוי צירים. בנוסף, ראש העיר ניר ברקת הנחה את צוותי העירייה להגביר את הסיורים לאיתור דרי רחוב והעברתם ללינה זמנית במהלך ימי הסערה.

ישראל סוערת - סיקור מלא:

תיעוד הסערה: מכוניות תקועות, שלוליות ונחלים שוצפים

בתים בתל אביב הוצפו: "כמו צונאמי"

צפו: נחל איילון הפך ל"מימדיון"

צפו: הרכבת "שטה" בנהר איילון

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2