בתים בת"א הוצפו: "כמו צונאמי"

בשכונת הארגזים ובשכונת ידידיה פונו תושבים מבתיהם לאחר שמים פרצו דרך החלונות והדלתות והציפו את הבתים. "מה מצפים שנעשה, שנישן ברחוב", זעם תושב שכונת הארגזים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אמרו לנו שאחרי השיטפון 'יהיה בסדר". גן ילדים בבלי הוצף ופונה - צוותי עירייה במקום

לאחר ההתרעות - זה קרה: בתים בשכונת ידידיה ובשכונת הארגזים בתל אביב הוצפו בצהריים ותושבים פונו מבתיהם. בכפר שלם, תושבים פונו לאחר שמים שחדרו לבתיהם הרסו כליל את רכושם והגיעו, לדבריהם, עד גובה מטר. בשכונת בבלי פונה גן ילדים פרטי לאחר שמי הגשמים הציפו את המקום. צוותים גדולים של העירייה פועלים בכוחות מתוגברים במקום. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור חי מנתיבי איילון בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הכל החל סמוך לשעה 08:00 בבוקר, אז מי הגשמים החלו להציף את הנחל והמים הגיעו לבתים ברחוב 3694 בשכונת הארגזים. "המים עברו גובה מטר בתוך הבית, זרקו אותנו בשום מקום ויש לנו ממש נחל בחדרים - הכל שם ניזוק: הרהיטים, התרופות ואני מאוד מקווה שיפצו אותנו על זה כי אין לנו ביטוח על הבית", סיפר חביב קדוש, ששוכר דירה בשכונה.

לדבריו, הנחל הוא "כמו צונאמי". הוא העיד כי אישה בחודש תשיעי חולצה מהמקום לאחר שביתה הוצף לחלוטין: "עזרו להם לצאת מהמתחם אבל השאירו אותם בכביש הראשי, ובינתיים אנחנו מחוץ לבית תקועים בקור בלי בית לחזור אליו".

"הרהיטים נהרסו". שכונת הארגזים (אלעד זוהר, חדשות 2)

"מה נעשה, נישן ברחוב?"

אבי עמר, אחד מבעלי הדירות הסביר כי המצב נוצר בשל בניין גדול שבנייתו פערה בור ונבנה מחוץ למתחם. "מישהו הגיע מהעירייה ראה את זה ואמר שאחרי שייגמר השיטפון 'יהיה בסדר', מה נעשה בינתיים? נישן ברחוב?", הוא זעם. הוא אמר כי היו אנשים שהביאו להם מיטה מתקפלת: "זה נראה להם מספיק, מה זה הטיפול המשפיל הזה?".

מנכ"ל נתיבי איילון חשף כי יש תכניות לשיפור הניקוז באיילון שטרם יצאו לפועל. "המצב חריג מאוד, זה קרה פעם אחרונה רק לפני 21 שנה", אמר אבי חודין בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. הוא סיפר כי המצב היה כמעט בלתי נמנע והגדיר אותו בלתי נשלט. "אנחנו נערכנו מבעוד מועד". במקביל, סמוך לשעה 12:00 נפתח לתנועה מחלף קק"ל לכיוון צפון.

בתל אביב נערכו עם מיטות ושתייה חמה

במקביל, צוותי הכוננות בתל אביב, המוקדים העירוניים ומוקדי הרווחה פועלים בניסיון לטפל במהירות האפשרית בתלונות התושבים שנפגעו כתוצאה מהסערה. בעירייה אמרו הבוקר כי במידת הצורך, יציבו כוחות עירוניים הסעות לרשות הציבור - שייצאו מבית הספר עמיאל רמב"ם בשכונת עזרא, ברחוב דרך הלח"י 46.

בנוסף, יקבלו התושבים במרכזים הקהילתיים אליהם יפונו מיטות, שמיכות ושתייה חמה. עבודתם של העובדים הסוציאליים והשירותים הפסיכולוגיים תתוגבר במהלך היום.

גם נחל חדרה גרם לנזקים: כביש 65 מצומת גן שמואל לכיוון מערב נסגר לתנועה לאחר שהנחל עלה על גדותיו והציף את הדרך. בנוסף, מספר רחובות בשכונת אוסישקין שבחדרה הוצפו וצוותי חילוץ נמצאים במקום על פי הצורך.

ישראל סוערת - סיקור מלא:

צפו: הרכבת "שטה" בנחל איילון

שידור חוזר: צפו באיילון בשנת 2000

הנהגים זועמים: "מה יקרה במלחמה אם ככה בגשם?"

ת"א: נערכים עם מיטות לפינוי תושבים

הסערה לא תמה: גשמים מצפון לדרום

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2