חלק מנתיבי איילון נפתחו: "המצב בלתי נשלט"

מנכ"ל נתיבי איילון חשף כי יש תכניות לשיפור הניקוז באיילון שטרם יצאו לפועל. "המצב חריג מאוד, זה קרה פעם אחרונה רק לפני 21 שנה", אמר אבי חודין בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. מחלף קק"ל לכיוון צפון נפתח לתנועה – כבישי הארץ עמוסים ופקוקים: "יכול להימשך עוד שעות רבות"

"מצב חריג ובעייתי". הבוקר (חדשות 2)

סימנים של תקווה: בנתיבי איילון פתחו בצהריים לתנועה את מחלף קק"ל לכיוון צפון, זאת לאחר שהיה סגור לתנועה בשל ההצפות. עם זאת, שאר האזורים עדיין סגורים לתנועה ובכל כבישי המרכז יש שיבושי תנועה קשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר מנכ"ל נתיבי איילון אבי חודין, כי המצב היה כמעט בלתי נמנע והגדיר אותו בלתי נשלט. "אנחנו נערכנו מבעוד מועד", אמר. "לא הפתיע אותנו שיש מצב כזה כי אנו למודי ניסיון וכל שנה אנו מתרגלים את עצמנו לפי תחזית מזג האוויר". לדבריו, רק לפני 21 שנה היה מצב דומה באיילון: "זה קורה במדינות מתוקנות בעולם, אחת ל-50 שנה יכול להיות מצב כזה שאיילון יגלוש לכביש, למים יש חוקים משלהם, גם בארצות הברית היה את סנדי למרות כל ההכנות".

הגשם לא הפסיק לרדת (חדשות 2)

תכניות לשיפור הניקוז נמצאות בדיונים

חודין ציין כי נתיבי איילון נבנו כמו שהם על פי החלטות שהתקבלו במדינה לפני 50 שנה. "לקחו בחשבון את התרחיש הזה, אבל באמת מדובר באירוע חריג הפעם", אמר. הוא קיווה שבהמשך היום הנתיבים ייפתחו לחלוטין: "אנו עושים ככל שניתן, המקום הכי בעייתי הוא גשר מוזס - לפניו ואחריו, יש שם שלולית ענקית".

במקביל, הוא גילה כי קיימות תכניות שנמצאות בהליכי אישור שיעזרו להתמודד טוב יותר עם בעיית הניקוז במקום. התכנית החלה כתוצאה מהכוונה להוסיף מסילת רכבת נוספת בנתיבי איילון. "התוכניות נמצאת בדיונים בוועדות התכנון של המדינה", אמר.

רכבת זוחלת במים (חדשות 2)

במשטרה מזהירים: "יכול לקחת עוד שעות"

"המצב קשה מאוד ולבי עם התושבים הרבים שנמצאים בפקקים ברחבי הארץ", אמר מוקדם יותר לחדשות 2 באינטרנט ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין. "כל מי שלא חייב לבוא שלא יגיע - אנו מעריכים כי המצב עלול עוד להחמיר". הוא הוסיף כי שוטרי אגף התנועה נמצאים בכבישים החל משלוש לפנות בוקר: "מי שצריך לצאת שייצא אבל צריך לקחת בחשבון שזה ייקח עוד מספר רב של שעות".

במקביל, צוותי הכוננות בתל אביב, המוקדים העירוניים ומוקדי הרווחה פועלים בניסיון לטפל במהירות האפשרית בתלונות התושבים שנפגעו כתוצאה מהסערה - וכבר נערכים לפינוי תושבים שבתיהם מועדים להצפה.

בעירייה אמרו הבוקר כי במידת הצורך, יציבו כוחות עירוניים הסעות לרשות הציבור - שייצאו מבית הספר עמיאל רמב"ם בשכונת עזרא, ברחוב דרך הלח"י 46. בנוסף, יקבלו התושבים במרכזים הקהילתיים אליהם יפונו מיטות, שמיכות ושתייה חמה. עבודתם של העובדים הסוציאליים והשירותים הפסיכולוגיים תתוגבר במהלך היום.

ישראל סוערת - סיקור מלא:

שידור חוזר: צפו באיילון בשנת 2000

הנהגים זועמים: "מה יקרה במלחמה אם ככה בגשם?"

ת"א: נערכים עם מיטות לפינוי תושבים

הסערה לא תמה: גשמים מצפון לדרום

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2