ההצפות בת"א: נערכים עם מיטות ושתייה חמה לפינוי תושבים

הנחלים איילון והירקון בת"א עולים על גדותיהם ובעירייה חוששים להצפות בשכונות. בשורה של מרכזים קהילתיים נערכים עם מיטות, שמיכות ושתייה חמה לקליטת תושבים שיפונו מבתיהם. עובד בירקון: "זה נראה כמו שיטפון מהסרטים". הצטרפו לשידור החי מנתיבי איילון

ההצפה בנתיבי איילון, הבוקר (חדשות 2)

מזג האוויר הסוער מעלה את כוננות החירום בעיריית תל אביב: צוותי הכוננות בעיר, המוקדים העירוניים ומוקדי הרווחה פועלים בניסיון לטפל במהירות האפשרית בתלונות התושבים שנפגעו כתוצאה מהסערה - ובמקביל נערכים לפינוי תושבים שבתיהם מועדים להצפה. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי את התמונות מנתיבי איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

בעירייה אמרו הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי השכונות ידידיה, עזרא, הארגזים והשכונות לאורך נהר הירקון (ובהן רחובות בני דן ואוסישקין) נמצאות בסכנת הצפה. במקביל, המשנה למנכ"ל עיריית תל אביב רובי זלוף הציע לנהגים שלא להגיע לתל אביב.

"אנו ערוכים לכל תרחיש ואנו בעיר עם צוותים מתוגברים ופועלים בשיתוף פעולה עם שירותי הכיבוי והמשטרה - חשוב להבהיר שמוקד 106 פתוח", הבהיר זלוף לחדשות 2 באינטרנט. "פתחנו מרכזים קהילתיים ואנחנו נוכל להגיע לבתים במידת הצורך, אבל על התושבים להיות מאוד ממושמעים".

העירייה מעמידה לרשות התושבים את המרכזים הקהילתיים הבאים:

בדרום העיר: מרכז קהילתי נווה אליעזר (רחוב ששת הימים 6); מרכז קהילתי שדה ורבורגר (רחוב ההגנה 135)

בצפון העיר: מרכז קהילתי בית פרנקפורט רחוב קיציס 23; מרכז קהילתי (צפון ישן) מגיד - בשדרות נוראדו 63.

"זה נראה כמו שיטפון מהסרטים"

בעירייה אומרים הבוקר כי במידת הצורך, יציבו כוחות עירוניים הסעות לרשות הציבור - שייצאו מבית הספר עמיאל רמב"ם בשכונת עזרא, ברחוב דרך הלח"י 46. בנוסף, יקבלו התושבים במרכזים הקהילתיים אליהם יפונו מיטות, שמיכות ושתייה חמה. עבודתם של העובדים הסוציאליים והשירותים הפסיכולוגיים תתוגבר במהלך היום. 

מוני, שמפעיל סירות בירקון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי לא ראה מראות כאלה מעולם. "אני עובד כאן 18 שנה ולא ראיתי שהירקון מוצף לחלוטין - הוא עלה בערך בשני מטרים",אמר. מוני מתקשה להאמין שהמים יגיעו לרחובות ולבתים הסמוכים. "אבל אם זה ימשיך ככה, אולי זה יקרה", אמר. עמי, מבעלי המקום אמר שהוא עדיין מתקשה להאמין למראות: "יש כמויות אדירות של מים ונראה שזה הולך ומחמיר - זה נראה כמו שיטפון מהסרטים".

"המצב קשה מאוד ולבי עם התושבים הרבים שנמצאים בפקקים ברחבי הארץ", אמר לחדשות 2 באינטרנט ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין. "כל מי שלא חייב לבוא שלא יגיע - אנו מעריכים כי המצב עלול עוד להחמיר". הוא אמר כי שוטרי אגף התנועה נמצאים בכבישים החל משלוש לפנות בוקר: "מי שצריך לצאת שייצא אבל צריך לקחת בחשבון שזה ייקח עוד מספר רב של שעות".

הגשם הציף את הנחל

סמוך לשעה 6:30 בבוקר הוכרזה באגף התנועה של משטרת ישראל כוננות שלב ג'. אז זה היה רק בשל חשש להצפת נתיבי איילון, אבל מהר מאוד החשש הפך למציאות. תחילה הוצפו הנתיבים לכיוון דרום והכביש נסגר. אחרי כשעה זה קרה גם בנתיבים בכיוון הנגדי. ניידות משטרה חוסמות פיזית את הכניסות לנתיבי איילון

הנהגים הופנו לשני הצירים העיקריים החלופיים - כביש 4 (גהה) וכביש החוף והמשכו - דרך נמיר. בכל האזור מורגשים עמסי תנועה כבדים מאוד, כולל בכביש 5.

ישראל סוערת - סיקור מלא:

שידור חוזר: צפו באיילון בשנת 2000

הנהגים זועמים: "מה יקרה במלחמה אם ככה בגשם?"

הסערה לא תמה: גשמים מצפון לדרום

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2