שידור חוזר: צפו באיילון מוצף ונחסם בשנת 2000

נתיבי איילון, המקשרים בין הרצליה בצפון לראשון לציון בדרום, נסגרו היום לתנועה לשני הכיוונים בעקבות מזג האוויר - אך אין זו הפעם הראשונה שהדבר קורה. בשנים האחרונות נסגר הכביש בגלל כמויות משקעים רבות שהציפו את הנחל - וגרמו לפקקי ענק בכל גוש דן

זה לא נעים לראות כביש סגור: הצפתם של נתיבי איילון לשני הכיוונים הבוקר, השיבה אותנו לארכיונים כדי לבדוק מתי בפעם האחרונה גרם מזג האוויר הסוער לסגירת הכביש. פעמיים ב-12 השנים האחרונות אירע הדבר - כתוצאה ממזג האוויר הסוער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

באוקטובר 2000 נסגרו הנתיבים לתנועה, בעקבות גשם שוטף שהוריד 140 מ"מ של משקעים ביממה אחת. מזג האוויר הסוער באזור המרכז באותם ימים הוביל לפינויים של כ-600 בני אדם מבתיהם בתל אביב ובבת ים, לאחר שבתיהם הוצפו בגלל נזק כבד לתשתיות.

איילון מוצף ב-2000 (חדשות 2)

בחברת נתיבי איילון הטילו אז את האחריות לסגירת הכביש על אתרי בניה שפעלו בסמוך לכביש - ולהצטברות סחף בנחל, שגרמה לעלייה על גדותיו. חסימת הכביש גרמה לפקקי ענק בכל גוש דן - וכבר אז אמרו בכירים בחברה המפעילה את הכביש כי אין כל ערבות שהתופעה לא תחזור על עצמה בעתיד.

ואכן, שלוש שנים לאחר מכן, בנובמבר 2003, נחסמו שני נתיבי תנועה בכביש לכיוון צפון. זאת, בשל בעיה בצינור ניקוז מתחת לכביש - שנגרמה כתוצאה מכמויות משקעים משמעותיות שהצטברו בתוך זמן קצר בחורף הסוער. 

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2 

ישראל סוערת - סיקור מלא:

הנהגים זועמים: "מה יקרה במלחמה אם ככה בגשם?"

ת"א: נערכים עם מיטות לפינוי תושבים

הסערה לא תמה: גשמים מצפון לדרום

נתיבי איילון נסגרו לתנועה לשני הכיוונים

 

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2