נחל איילון עלה על גדותיו - הכביש נסגר לכל הכיוונים

הגשמים שיתקו את ציר התנועה המרכזי של המרכז: אחרי שנסגרו נתיבי איילון לדרום, סגרה המשטרה גם את הנתיבים לצפון. פקקי ענק בכביש גהה, כביש החוף וכביש 5. מי שיכול - שיתרחק מהאזור. במקביל, שיבושים מורגשים ברכבות: "לא להגיע לתחנות בת"א"

איילון מוצף, הבוקר (אתר נתיבי איילון)

הסערה שיתקה את התנועה: עקב עליית נחל איילון על גדותיו, שוטרי אגף התנועה סגרו את הבוקר הכביש לשני הכיוונים - ממחלף גלילות עד למחלף קיבוץ גלויות. התנועה מופנית לעבר כביש 4 ולדרך נמיר, ובאזור, כמובן - פקקי ענק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

סמוך לשעה 6:30 בבוקר הוכרזה באגף התנועה של משטרת ישראל כוננות שלב ג'. אז זה היה רק בשל חשש להצפת נתיבי איילון, אבל מהר מאוד החשש הפך למציאות. תחילה הוצפו הנתיבים לכיוון דרום והכביש נסגר. אחרי כשעה זה קרה גם בנתיבים בכיוון הנגדי. ניידות משטרה חוסמות פיזית את הכניסות לנתיבי איילון

הנהגים הופנו לשני הצירים העיקריים החלופיים - כביש 4 (גהה) וכביש החוף והמשכו - דרך נמיר. בכל האזור מורגשים עמסי תנועה כבדים מאוד, כולל בכביש 5.

הנה לא באה הרכבת

לא רק באזור תל אביב סובלים הבוקר מהצפות. המשטרה חסמה לתנועה את הכביש בין ברקת לבדק, סמוך לנתב"ג ואת כביש 465 מבית אריה לכיוון מזרח. בדרום נחסם כביש 41 מאזור כנות מערבה.

הנהגים שיבקשו להחליף את המכונית ברכבת צפויים להתאכזב הבוקר. בעקבות ההצפות באיילון, הודיעו ברכבת ישראל על שיבושים בתנועת הרכבות. קו נתניה-רחובות של הרכבת בוטל, קו ירושלים-ת"א מתחיל ומסתיים בלוד, וברכבת קוראים לנהגים של להגיע לתחנות בתל אביב.

הלילה התחזקו הגשמים בצפון ובמרכז, והרוחות נשבו בעוצמה של עד 80 קילומטרים בשעה. גם היום צפוי להימשך מזג האוויר החורפי והגשמים, כשבשעות הלילה יתחיל לרדת שלג בהרי הצפון וביום רביעי בשעות אחר הצהריים המאוחרות יחלו לרדת פתיתי שלג גם בירושלים. שלג של ממש צפוי להיערם בבירה בין רביעי לחמישי.

עדויות, תמונות וסרטונים מיום החורף שלכם - העלו לפייסבוק של חדשות 2

בהכנת הידיעה השתתפה כתבתנו עמליה דואק