השיא עוד לפנינו: גשמים ורוחות במהלך הלילה

מזג האוויר הסוער כאן כדי להישאר: במהלך הלילה יתחזקו הגשמים והרוחות, יוסיף להיות קר ומחר בלילה שלג יתחיל לרדת בהרי הצפון. ביום רביעי אחה"צ יחלו לרדת פתיתי שלג גם בי-ם. ומי שיאנית המשקעים עד כה? הפרטים בפנים

מזג האוויר החורפי גרם לנזקים כבדים ברחבי הארץ - אך הוא צפוי רק להחריף: הלילה יתחזקו הגשמים בצפון ובמרכז, והרוחות ימשיכו לנשב הלילה ומחר בעוצמה של עד 80 קילומטרים בשעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

מחר בשעות הלילה שלג יתחיל לרדת בהרי הצפון, וביום רביעי בשעות אחר הצהריים המאוחרות יחלו לרדת פתיתי שלג גם בירושלים. שלג של ממש צפוי להיערם בבירה בין רביעי לחמישי.

30 ס"מ ב-3 ימים (חדשות 2)

המערכת החורפית הורידה עד כה כמויות משקעים מרשימות. נכון לשעות הצהריים "שיאנית" המשקעים היא צפת, בה ירדו 172 מילימטרים של גשם. אחריה ברשימה - קיבוץ אילון בצפון עם 133 מ"מ, בית דגן (112), תל אביב (94) וירושלים עם 44 מילימטרים.

הכנרת ממשיכה לעלות: "ייתכן שתתמלא"

מפלס הכנרת עלה מאז יום חמישי האחרון ב-17 ס"מ, וכרגע חסרים ל"אגם הלאומי" 2.92 מטרים כדי שיתמלא. גובה המפלס עומד על 211.72- מטרים מתחת לפני הים. ויש עוד למה לקוות: ברשות המים מעריכים כי בשלושת הימים הקרובים המפלס יעלה בעוד 30 ס"מ.

חילוץ רכב שנתקע בצפון (פוראת נסאר)

"קיווינו לכמויות גדולות של גשם אבל מה שמפתיע אותנו זה משך האירוע והעוצמה שלו - שבוע ימים של גשם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ד"ר עמיר גבעתי, ראש תחום מים עיליים ברשות המים. "זהו קצב מדהים ואנחנו לא זוכרים דבר כזה כבר 10 שנים, יש סיכוי שהכנרת תתמלא לגמרי השנה, אולי אם פברואר יהיה דומה לינואר זה יקרה, אבל זה עדיין חמקמק".

"ציפינו לזה שהכנרת תתמלא ועם הטבע אנחנו לא מתווכחים, אבל עדיין חסרים לנו הרבה מאוד מים", סיפר מנחם דייג בכנרת, שהגיע לעבודתו גם היום. "כולנו מקווים שזה יהיה אבל אי אפשר לדעת, ונותר לנו רק לקוות, אנחנו לא פסימים".