מנזקי הסופה: עשרות קווי מתח גבוה נפגעו

בחברת החשמל מטפלים מאז הבוקר בתקלות רבות באזורים רבים בארץ אך לא צופים עומסים בצריכה. "לאט לאט יחזור החשמל לכולם", הרגיעו בחברה. "עצים קרסו על קווי מתח וכבלים נקרעו. האויב הכי גדול של רשתות החשמל הוא החפצים שעפים ברוח"

צוותים של חברת החשמל פועלים מאז שעות הבוקר כדי לתקן את התקלות הרבות שנגרמו בשל הסופות, הגשמים והרוחות החזקות. עד כה, נקרעו עשרות קווי מתח גבוה והביאו לקריסת החשמל באזורים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

"עשרות קווי מתח גבוה נפגעו כתוצאה מעצים שקרסו או חפצים שעפו וממש קרעו את הכבלים. את רוב התקלות ורוב הקווים הצלחנו להחזיר לכשירות, או לחילופין ערכנו הסתת עומסים והעברנו כוחות מאזורים אחרים", אמר לחדשות 2 באינטרנט ישראל מובשקוביץ', ממלא מקום סמנכ"ל לקוחות בחברת החשמל. לדבריו, "מאחר שמזג האוויר הסוער הזה עדיין לא מתקרב לסופו, חשוב שכל אזרח יקשור את החפצים שעלולים לעוף ברוח, האויב הכי גדול של רשתות החשמל הוא החפצים שעפים ברוח".

"לאט לאט החשמל יחזור לכולם"

במוקד הטלפוני של חברת החשמל מתמודדים עם שיחות רבות של אזרחים וקראו לאזרחים שלא מקבלים מענה לפנות למשטרה או למוקדים העירוניים: "המפגעים הללו מהווים סכנה גדולה לאזרחים וחשוב שנדע ונגיע לטפל".

עם זאת, בחברה מרגיעים ומדווחים שלא צפוי עומס חשמל וכי הרזרבה תקינה כרגע. "יש בודדים שאין להם חשמל אבל ברוב האזורים הצלחנו לאתר את מקור התקלה", סיפרה אורנה גולן, סגנית מנהל אגף השיווק בחברת החשמל. "מגיעים לכל אירוע כדי לטפל בו ולאט לאט יחזור לכולם החשמל".

רוח, סערה ועצים קורסים (טובה ורמוס)

שני פצועים מקריסת עץ

בצומת מגן שבנגב נפצעו בינוני שני בני אדם לאחר שעץ נפל על רכבם, וברחוב ברטנורה בבני ברק נפצע קל הבוקר גבר, לאחר שענף עץ שעף ברוח פגע בגבו. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי במקום. הסערה צפויה להיחלש בשעות הקרובות - ולהתחדש בשעות הערב.

קומת הקרקע בקניון עזריאלי במודיעין הוצפה בשל מזג האוויר הסוער וציבור הלקוחות פונה מהמקום. "כל הקומה למטה מוצפת לחלוטין, אין לנו פה חשמל והחנויות גם מוצפות", סיפרה בעלת חנות בקניון. "מנכ"ל הקניון מנסה להוציא עם מים עם מגב בעצמו".  

מכוניות על ה"נהר" (חדשות 2)

באתר החרמון, שסגור עדיין למבקרים, השלג לא מפסיק לרדת. הלילה ירדו 20 סנטימטרים של שלג במפלס התחתון של האתר, ו-50 סנטימטרים של שלג ירדו באזור הרכבל העליון. ייתכן והאתר ייפתח למבקרים כבר בשבוע הבא. גם הכנרת ממשיכה ליהנות מהכמויות היפות: ביממה האחרונה עלה "האגם הלאומי" בעשרה סנטימטרים.

החרמון סגור למבקרים (עופר רענן)

הסערה תימשך גם מחר ואף תורגש התקררות נוספת. גשם יירד בצפון הארץ ובאופן הדרגתי יתפשט גם לאזור המרכז. בזכות הירידה בטמפרטורות יהיה סיכוי לשלג -תחילה בפסגות הרי הצפון ואחר כך גם באלה שנמוכות מהן. במקביל, עדיין יש סיכוי לשלג גם בבירה ירושלים, אולי ביום רביעי הקרוב.