חיילים מתלוננים: "במקום לישון - מחזיקים את האוהל שלא יקרוס"

אוהלים רעועים שקורסים עם כל משב רוח, חיילים שלא ישנים מחשש שמוטות האוהל יפלו עליהם ומים קרים כי נגמר הגז – כך נראים חייהם של חיילי גבעתי בדרום הארץ בימי החורף הסוערים. כשהתלוננו החיילים למפקדים נאמר להם, לדבריהם: "שרדו את זה לפניכם, גם אתם תשרדו"

חיילי חטיבת גבעתי שנמצאים בימים אלה באימון מתקדם באזור קציעות שבנגב, מספרים כי בסיס האוהלים בו הם שוהים לא ערוך לתנאי מזג האוויר הקשים של הימים האחרונים, דבר שלדבריהם מקשה עליהם לישון, להתקלח ולהתחמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

כמה מהחיילים סיפרו היום לחדשות 2 באינטרנט, "האוהלים שאנחנו ישנים בהם מתפרקים. אם יורד גשם אנחנו לא יכולים לישון כי הכל נרטב וגם אם לא יורד אנחנו נשארים ערים כדי להחזיק את האוהל מהפחד שהמוטות ייפלו עלינו בגלל הרוח החזקה".

החיילים המשיכו וסיפרו כי הגז, שבימי החורף הקרים משמש להסקה של האוהלים הנמצאים בשטח, נגמר - כך שהם נותרים חשופים לקור. "בעזרת הגז אמורים גם לחמם את המים במקלחות", לדבריהם. "אבל בגלל שהגז נגמר אנחנו צריכים להתקלח במים קרים כמו קרח".

כשפנו החיילים למפקדים הממונים עליהם, נענו לדבריהם בטענה - "אנשים שרדו את התנאים הלאה לפניכם ועוד ישרדו אותם אחריכם, גם אתם תשרדו". החיילים סיפרו שחלק מחבריהם באימון במתקדם לא הצליחו לעמוד בתנאי הקור. "עברנו עד עכשיו רק חצי מהאימון המתקדם ובגלל הקור ושאי אפשר לישון יש כאלה שפשוט נשברו, שכבר לא רוצים להיות פה".