הרב עובדיה: "אם נגויס נרד מהארץ"

באמירה שהיא בין הצהרת כוונות לבין תעמולת בחירות, הבהיר מנהיגה הרוחני של ש"ס למאמיניו כי "אי אפשר לסבול את גיוס הבחורים שלנו במקום שיתחזקו בתורה. עכשיו זה הזמן להצביע למפלגות חרדיות", אמר. מאז אוגוסט האחרון, עם סיום תוקפו של חוק טל, מחויבים אברכים לעבור הליכי גיוס סדירים

הרב עובדיה: "אם נגויס נרד מהארץ" (חדשות 2)

בשיעור השבועי שקיים הרב עובדיה יוסף ביום שישי האחרון, התייחס מנהיגה הרוחני של מפלגת ש"ס לסוגיית גיוס אברכים שנידונה בחודשים האחרונים, ואמר "נצטרך לעזוב את ארץ ישראל כדי שיעזבו את בני הישיבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפרו לחדשות 2 באינטרנט

עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי הרב עובדיה אמר לתלמידיו: "אנחנו מוקפים שונאים ואויבים, הרשעים האלה, שונאי התורה, לא אכפת להם, הם רוצים לגזור עלינו גזירות רעות וקשות ואנחנו בצרה גדולה".
הרב הדגיש את דאגתו הרבה בעניין כשאמר, "אני לא יכול לישון. מי יכול לסבול דבר כזה, שיגייסו את הבחורים שלנו במקום שילמדו ויתחזקו בתורה".

"נצטרך חס ושלום לעזוב את ארץ ישראל ולנסוע לחוץ לארץ כדי שישחררו את בני הישיבות", המשיך הרב. "איך יהיו תלמידים חכמים יגייסו אותם לצבא?" שאל את מאמיניו, והבהיר כוונתו: "עכשיו זה הזמן שכל אחד ואחד ייפתח את ליבו וילך להצביע למפלגות החרדיות".

בחודש אוגוסט האחרון הסתיים תוקפו של חוק טל אשר הסדיר עד אותו רגע את הפטור מגיוס לאברכים. בחמשת החודשים שחלפו לא הוחלט על חוק שיסדיר באופן קבוע את העניין ובני הישיבות מחויבים לעבור את תהליכי הגיוס הרשמיים.