צפו: גם החיות בספארי תפסו מחסה מהסופה

הגשמים העזים שירדו במרכז לא פסחו על הספארי, שם נאלצו החיות למצוא מסתור. הזברות היו הראשונות לרוץ לסככות היבשות ואפילו ההיפופוטמים יצאו מהאגם לחפש פינה יבשה

הסערה הגדולה הגיעה גם לספארי: הפארק נסגר הבוקר (רביעי) למבקרים בשעה 10:00 בעקבות הגשמים העזים שירדו במרכז הארץ, אך בשטח הפתוח המשיכו המטפלים להניח את ערימות החציר מתחת לסככות כדי לאפשר לבעלי החיים לאכול ולא להירטב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החציר הוא לא רק אוכל, הוא גם מספק חימום לבעלי החיים, שהתקבצו תחת הסככות על מנת להסתתר מהגשם. גם רבים מההיפופוטמים יצאו מהאגם לכיוון הסככות היבשות.

הזברות מיהרו לתפוס מחסה (ערן חבני)

אגם הספארי התמלא לגמרי ועלה על גדותיו ושטחים נרחבים, המשמשים ביום יום אזורי אדמה וצמחייה, הפכו תוך שעות לאגמי מים. באזורים שבדרך כלל בעלי החיים צועדים בהם, שטים כעת עשרות ברווזים מרוצים שלשמחתם קיבלו שטח חדש ומרווח. האריות בחרו להישאר בבתי הלילה המחוממים.

בגן החיות סיפרו: "במהלך שעות הבוקר דלתות בתי הלילה נותרו פתוחות אצל חלק מבעלי החיים ואפשרו לבעלי החיים לבחור אם להישאר בבתים המחוממים או לצאת לחצרות, אך עם התחזקות הגשמים בעלי החיים נכנסו לבתים והדלתות נסגרו".

שטחים חדשים שעכשיו הם אגם (ערן חבני)

בכל בתי הלילה מותקנות מערכות חימום משוכללות הכוללות בעיקר חימום תת רצפתי בחדרים כדי למנוע סכנת דליקה. במסדרונות הבתים ישנם גם תנורים רגילים אליהם אין לבעלי החיים גישה.

כמו כן, במהלך הימים הקרים, המטפלים המצוננים והחולים נמנעים מלהיכנס לבתי הלילה של קופי האדם בכדי לא להדביקם במחלות. "אנו מוסיפים לבתי הלילה, שמיכות, שקי יוטה ובדים כדי שבעלי החיים יוכלו להתכרבל איתם וגם מפנקים את הקופים בתה מתוק וחמים", הסבירו בספארי.