מפכ"ל המשטרה: "העלאת המהירות בכבישים מחייבת חקיקה"

במשרד התחבורה הודיעו לאחרונה על עדכון המהירות המותרת בחוק בכמה כבישים מרכזיים, אך רב ניצב דנינו מסביר כי המהלך עשוי לקחת זמן כי הוא מחייב חקיקה מסודרת. לדברי המפכ"ל, הנושא נבחן על ידי אגף התנועה

המפכ"ל: "העלאת מהירות - בחקיקה" (חדשות 2)

מתי תיכנס לתוקפה העלאת המהירות בכבישי ישראל? לאחר שמשרד התחבורה הודיע כי מהירות הנסיעה המותרת בכבישים המהירים תעלה בכ-10 קילומטרים לשעה, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הבהיר היום כי "העניין מחייב חקיקה מתאימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם שוטרי וקציני מרחב חברון אמר דנינו כי הוא "תומך בהעלאת המהירות המותרת בכבישים שבהם התשתית מאפשרת זאת". עם זאת, הדגיש המפכ"ל כי "שינוי מגבלות המהירות מחייב חקיקה מוסדרת והנושא נבחן בימים אלה על ידי גורמי המקצוע באגף התנועה".

בשבוע שעבר החליט משרד התחבורה כי המהירות המרבית בכביש 6 תועלה מ-110 קמ"ש ל-120 קמ"ש, כך שהמהירות המותרת בפועל תהיה 130 קמ"ש. במשרד טענו כי העלאת המהירות תיכנס לתוקף בקרוב וכי חברת נתיבי ישראל כבר החלה בהצבת תמרורים חדשים.

על פי התכנון מהירויות הנסיעה יעלו גם בכביש מספר 1 בקטעים שבין מחלף גנות למחלף בן שמן, ובין מחלף לטרון למחלף שער הגיא, בכביש החוף בקטע שבין קיסריה לחיפה, בכביש מספר 471 בקטע שבין מחלף בר אילן למחלף נחשונים, בכביש מספר 5 בקטע שבין מחלף הכפר הירוק למחלף ראש העין, בכביש 40 מצומת גורל לצומת אוהלים, ובכביש 77 מרמת ישי לצומת המוביל.