עוד דוחות: 200 "רחובות אדומים"

בעקבות מספר הרוגים יחסי גדול של הולכי רגל, רוכבי אופניים ורוכבי אופנועים, החליטו במשטרה למקד את האכיפה ברחובות הערים במקום בכבישים הבינעירוניים. ב-200 רחובות תתוגבר האכיפה משמעותית. שם היעד: "רחובות אדומים"

"רחובות אדומים" - זהו שם היעד המרכזי של אגף התנועה לשנה הקרובה: המשטרה החליטה למקד את פעילות האכיפה שלה בשנה הקרובה ברחובות הערים על חשבון הכבישים הבינעירוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר שהתברר כי קרוב לשליש ממספר ההרוגים בשנת 2012, כ-100, היו הולכי רגל, רוכבי אופניים ורוכבי אופנועים, הוחלט שהיעד העיקרי של משטרת התנועה יהיה ברחובות הערים ולצורך כך, נעשה מיפוי קפדני של כל הרחובות והוכנה רשימה של 200 רחובות בכל רחבי הארץ שבהם תתמקד פעילות האכיפה.

ברחובות אלה יוצבו יותר ניידות ויותר שוטרים שיקפידו הקפדה יתרה על כל עבירת תנועה. ההנחיה שניתנה לשוטרים היא לשנות את תרבות הנהיגה הקלוקלת של הנהג הישראלי הממוצע ברחובות הערים.

השוטרים והניידות שיוצבו ברחובות יהיו על חשבון הניידות שמסיירות בכבישים הבינעירוניים, אך שם, יותקנו עוד מצלמות. בעקבות היעד החדש של משטרת התנועה, התוצאה תהיה יותר דוחות לנהגים גם בתוך הערים ומחוצה להן.