בקשתו המרגשת של חולה סופני מחובש מד"א: "אני רוצה להגיע לכותל"

צוות מד"א שהגיע על מנת להעביר חולה עם מחלה ממארת קשה מתל אביב לבדיקה בבית החולים בירושלים קיבל בקשה מיוחדת - "סייעו לי להגיע לכותל המערבי". במד"א אישרו את הבקשה, אנשי האבטחה בכותל התגייסו, והחולה המרותק למיטתו הצליח לגעת באבני הכותל

ביקור מרגש בכותל (דוברות מד"א)

הבקשה שמגיעה ישר לאלוהים: בן 70 הסובל ממחלה סופנית ביקש מצוות מד"א שלקח אותו לבדיקה שגרתית - לעצור, פעם אחרונה, בכותל המערבי בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

חובש רפואת החירום יהונתן עוזיהו הגיע ביום חמישי האחרון לביתו של דוד שניר, המתגורר בתל אביב. עוזיהו וצוותו ליוו את שניר באמבולנס לבדיקה שגרתית בבית חולים בבירה. דוד סובל ממחלה סופנית, וכל תנועה מסבה לו כאבים עזים. במהלך הנסיעה לירושלים הוא ביקש להביט על הדרך מחלון האמבולנס. הנסיעה הזו הייתה ארוכה מן הרגיל, וארכה כשעה וחצי. "החולה ביקש להנות מהנסיעה ונענתי לבקשתו", סיפר עוזיהו לחדשות 2 באינטרנט.

לאחר סיום הבדיקה, כאשר יצאו מבית החולים, ביקש דוד בקשה לא שגרתית מהצוות: "אני רוצה להגיע לכותל". הוא הסביר, "אני אדם מאמין, אפילו לבית כנסת איני מסוגל להגיע, ויש סיכוי סביר שלא יזדמן לי יותר עקב מחלתי להגיע לכותל שכן הנסיעה מקשה עליי את הדרך ומצבי הבריאותי קשה". עוזיהו לא נותר אדיש, ופנה מיד למנהל מרחב דן. מנהל המרחב נתן את אישורו, וצוות האמבולנס יצא לכיוון הכותל.

כשהגיעו דוד המלווה באשתו וצוות מד"א אל הכותל, הסתייעו הפרמדיקים בשוטרי ומאבטחי האתר. יחד הם נשאו את מיטתו של דוד הנרגש עד לרחבת התפילה. דוד הניח תפילין ואף הטמין פתק באבנים העתיקות.

החובש עוזיהו קיבל את ברכתו של דוד, וסיפר כי הוא מאושר על ההזדמנות שנקרתה לו באותו היום: "רציתי לומר לדוד תודה. תודה על שזיכית אותי במצווה גדולה".