ה"מתנחלים" החדשים: הומלסים מת"א. צפו

בוועד מתיישבי שומרון הגיעו אתמול למאהל חסרי הדיור ארלוזורוב בתל אביב, ואספו אותם לצימרים מפנקים. בחורף שעבר נאבקו שם עם תנאים קשים, שהובילו גם לפינוי בבית חולים - הפעם הם זכו למיטות וארוחות חמות. כך זה נראה

החששות הרבים שהעסיקו את דרי מאהל ארלוזורוב בתל אביב בצל הסופה, התפוגגו בעזרתם הרבה של קבוצות מתנחלים שנרתמו לעזרתם של מחוסרי הבית במציאת פתרון חלופי. טרם ההחרפה בתנאי מזג האוויר, יזם ועד מתיישבי השומרון הסעה מרוכזת של כלל דרי המאהל לאתרי צימרים - עד יעבור זעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק ממחוסרי הבית שהתפנו לאזור השומרון, הביעו התרגשות עמוקה מהיוזמה. "אנחנו מתרגשים כי באנו מהאוהלים ברחוב", סיפרה אחת מדרות המאהל. "איזה מקום נקי, יפה וחדש. זה נהדר". עמוס דויטש, שמתגורר כבר שנתיים במאהל, חלק גם הוא מרשמיו. "לא ציפינו לדבר כזה, ויכול להיות שאחרי שלושה ימים כאן ארצה להתקבל למקום, זה מקום יפה ונקי וחדש וזה מאוד מרגש".

החורף בשנה שעברה היה קשה יותר עבור עמוס, שנזקק לטיפול רפואי ואושפז בבית חולים. "הגעתי למצב של קיפאון", סיפר. "הבת שלי נאלצה לבוא מנתניה ולהוציא אותי מהאוהל לבית החולים, הרופאים אמרו לה שאם היא הייתה מביאה אותי 10 דקות אחר כך, הייתי גומר את החיים שלי".

עולים להסעה לשומרון (ועד מתיישבי שומרון)

אמש הגיעו ועד המתיישבים לאוהלים הנמצאים ליד תחנת הרכבת בתל אביב, שוחחו עם אנשים והזמינו אותם לצימרים. "הם כל כך התרגשו" אומר מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון שגיא קייזלר. "אנחנו שמחים לסייע לאלו שאין להם איפה להיות ואיך לעבור את הסערה. נדאג שיעברו את הסערה בצורה חמה ככל שניתן".

במקביל, אתמול, ולאחר יותר מחודש בו היו תושבי מאהל ארלוזורוב מנותקים מחשמל, נתן בית המשפט צו המורה לעיריית תל אביב לחבר את תושבי המאהל לחשמל בתוך שבעה ימים תוך שהוא דוחה את כל טענות העירייה בנושא. עד אז הם יוכלו להשתכן בצימרים בשומרון, ללא תשלום.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv