2013 כבר כאן: גם בישראל חוגגים

ברחבי העולם מקבלים את פני השנה האזרחית החדשה במסיבות, זיקוקים ונשיקות – והמוני ישראלים מצטרפים הלילה לחגיגה. בכל רחבי הארץ מתקיימים אירועים והמשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים בדגש על מעצר נהגים שיכורים

ישראל מקדמת את פני השנה האזרחית החדשה: מאות אלפים מבלים בבתי קפה, פאבים ומסעדות ברחבי הארץ ומציינים את כניסת שנת 2013 כפי שנהוג בעולם - בנשיקה. המשטרה וכוחות מד"א נערכים בכוחות מתוגברים על מנת לוודא שהבליינים יחזרו לביתם בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעמק האלכוהול בחיפה וברחבי העיר, בה מתגוררים תושבים נוצרים רבים, נערכו כבר משעות הצהריים להמונים שהגיעו למקומות הבילוי. בכך נשכחה מעט סערת "מכתב הרבנים" שבו התבקשו מקומות בעלי תעודת כשרות שלא לציין את האירוע. בנצרת הפריחו מאות בלונים לבנים הנושאים נרות, דבר שהפך את הלילה ללבן במיוחד.

במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לערב החגיגי. מאות ניידות ואופנועים הוצבו בכבישים במטרה לאכוף עבירות תנועה, בדגש על נהיגה בשכרות. בריכוזי הבילוי הורגשה נוכחות מוגברת של שוטרים, לאיתור ומניעת קטטות.

ברחבי העולם חוגגים: מניו זילנד ועד סמואה האמריקנית

מוקדם יותר, קיבלו אזרחי רוסיה את השנה החדשה במופע זיקוקים מרהיב מעל הכיכר האדומה במוסקבה. גם בדובאי, מדינה הידועה בחגיגות ראוותניות חגגו בצורה נוצצת במיוחדת - במופע זיקוקים מרשים מהבניין הגובה בעולם, הבורז' חליפה.

מוקדם יותר היום, וכנהוג כמדי שנה, האיים קיריבטי וסמואה בליבו של האוקיאנוס השקט היו הראשונים לקבל את השנה החדשה, ואחריהם תושבי וולינגטון ואוקלנד שבניו זילנד; אחריהן אוסטרליה, כשמעל בית האופרה המפורסם של סידני, נצבעו השמיים בשלל צבעי זיקוקים. הזמרת הפופולרית קיילי מינוג ספרה לאחור את השניות. יותר ממיליון בני אדם שמעו אותה ויספרו איתה לאחור לקבלת השנה החדשה.

אחת ההפתעות הנעימות ביותר מחגיגות השנה האזרחית החדשה נרשמה דווקא מצד, קוריאה הצפונית, אחת המדינות המסוגרות והבדלניות ביותר בעולם, בה ציינו לראשונה את "החג" שהפך לאחד הבולטים שבסמלי המערב. ברחבי המזרח הרחוק ציינו את היום המיוחד, בסיאול הופיע האיש שעומד מאחורי הלהיט הגדול ביותר של השנה, סיי, יוצר ה"גנגאם סטייל" שהלהיט את ההמונים.

בהמשך הלילה ייכנסו לשנת 2013 מדינות נוספות, ומחר בצהריים, לפי שעון ישראל, יצטרף גם המקום האחרון על פני כדור הארץ, סמואה האמריקנית שבאוקיאנוס השקט, לשנה האזרחית החדשה.