צפו: עובדי עירייה בעכו חנו בחניית נכים

העובדים, שעסקו בסימון כבישים, החנו את רכבם בחנייה של אישה נכה בעיר העתיקה. בעלה התקשר למשטרה, אך השוטרים הסתפקו במתן אזהרה לבעלי הרכב. גורם במשטרה: "מדובר במקרה חמור". עיריית עכו: "מדובר בצוות תפעול שחנה במקום דקות ספורות"

תושב עכו ואשתו הנכה הופתעו לגלות אמש כי בחנייה המיועדת לנכים בלבד, סמוך לביתם בעיר העתיקה, חונה רכב טנדר אליו מוצמדת עגלה. האיש החל לברר למי שייך הרכב, שלא סומן בתו נכה וחנה בצורה בלתי חוקית, ולמרבה ההפתעה גילה שמדובר בעובדי העירייה, שעסקו באותה שעה בסימון הכביש ברחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא פנה אל העובדים ודרש מהם לפנות את רכבם כי אשתו נכה והם חונים באופן לא חוקי, אך העובדים סירבו. בתגובה, התקשר הגבר למוקד המשטרה והזעיק ניידת שהגיעה למקום. השוטרים ביררו את פרטי המקרה, אך הסתפקו במתן אזהרה בלבד לעובדי העירייה.

התושב הנדהם, שלא האמין שהשוטרים לא עושים דבר בנידון, החל לצעוק ולגדף אותם. במקום התפתחה מהומה ונוצרה התקהלות של תושבי נוספים, שגם הם קיללו את השוטרים. למקום הגיעו אנשי יס"מ במטרה לפזר את ההתקהלות ורק לאחר התערבות של יו"ר ועד הסוחרים בעיר העתיקה נרגעו הרוחות.

תושבים קיללו את השוטרים שהגיעו למקום (רפעת עכר)

גורם במשטרה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר באירוע חמור ביותר שבו ניידת המגיעה לקריאה מסוג זה מסתפקת באזהרה בלבד ולא בדוח כפי שקובע החוק.

ממשטרת עכו נמסר בתגובה רשמית כי מבדיקת המקרה עולה כי השלט המורה על חניית נכה היה מוסתר על ידי העץ ולכן לא הבחין בו נהג הרכב. לאחר שהובהר לו כי הוא חונה במקום אסור, הוא פינה את הרכב".

מעיריית עכו נמסר כי "מדובר בצוות תפעול שחנה במקום דקות ספורות לצורך הורדת ציוד לסימון הכביש בעיר העתיקה. הפניה מעוררת תהיות רבות באשר למניע בו בחר הכתב לתאר את האירוע, תוך התעלמות מהסיבה המרכזית. ככל הנראה, המניע להתעסקות בזוטות במקום בדבר המרכזי רק מעיד על הלך הרוח של הכתב. בכל מקרה נבהיר, שאף רכב לא מורשה לחנות בחניות אסורות ונהג הרכב ננזף".