"האונס מזעזע, אך לא חד פעמי"

האונס שביצע עפ"י החשד אריתראי בבת 83 בדרום ת"א מתסיס מחדש את התושבים שם. הערב יקיימו תהלוכת מחאה נגד מדיניות הממשלה. ישי: "תנו לי להחזירם לארצותיהם". נתניהו מתגאה: "בלמנו את תופעת המסתננים"

חשיפת מקרה האונס המזעזע של הקשישה בת ה-83 מתל אביב עוררה את זעמם של הפעילים בשכונות דרום תל אביב הקוראים לגירוש המסתננים מהעיר. "לא מדובר באירוע חד פעמי", אמר לחדשות 2 באינטרנט שלמה מסלאווי, יושב ראש ועד הפעולה לטיפול בתופעת המסתננים בדרום תל אביב. "יש מקרי אונס שלא מדווחים עליהם, בעיקר מצד נשים זרות שנאנסות וחוששות לדווח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המקרה שנחשף היום היה מזעזע. יש הטרדות מיניות, פשע, מעשי גניבה - והתושבים כאן לא מאמינים במשטרה ולא הולכים להתלונן", אמר מסלאווי. "במשטרה אומרים ש'אין מה לעשות איתם'. יש תסיסה בקרב התושבים בשכונות הדרומיות של תל אביב".

מסלאווי המשיך בביקורת על הרשויות והטיל עליהן את האחריות. "לא קרה שום דבר מאז שאמרו שישלחו לכאן פלוגות מג"ב", הוא אומר. "הביטחון של התושבים נרמס. אין ביטחון. אין מצב שנערים ילכו לבד למתנ"ס או שקשישה תלך לבד למועדון. תראו לאן הגענו. ממשלת ישראל הפקירה".

תושבים באזור סיפרו היום לחדשות 2 באינטרנט כי לא היו מופתעים מחשיפת מעשה האונס. "אין כאן תחושה של ביטחון", אמר מוכר במכולת הנמצאת במרחק מספר מטרים מביתה של הנאנסת הקשישה.

גם במערכת הפוליטית הגיבו היום לחשיפת המעשה המזעזע. "זהו סימפטום לאובדן תחושת הביטחון של אזרחי ישראל באזורי ריכוז המסתננים", אמר שר הפנים אלי ישי וקרא למשרדי החוץ והמשפטים להעביר לידיו בהקדם את חוות הדעת המקצועית, שתאפשר את החזרתם של מסתנני צפון-סודן ואריתראה בחזרה לארצם.

בלשכת ראש הממשלה פרסמו היום נתונים עדכניים באשר לירידה במספר המסתננים במהלך חודש דצמבר. על פי הנתונים, במהלך החודש חצו 36 מסתנני עבודה את הגבול ממצרים לישראל - כולם נעצרו על ידי כוחות הביטחון. בנוסף, בשבוע שעבר, לראשונה מאז 2006, לא חצה ולו מסתנן אחד את הגבול. נתניהו אמר: "הצלחנו לבלום את תופעת המסתננים הבלתי חוקיים".

אבל כל זה לא מרשים כנראה את ועד הפעולה בדרום תל אביב. הערב הם מתכננים לקיים תהלוכה בשכונות הדרומיות לכיוון מתחם לוינסקי באזור התחנה המרכזית הישנה.