הרוגי התאונה בדרום: אם ובנה מקיבוץ ניר עם

חקירת התאונה שאירעה בשעות הצהריים ביישוב בדרום נמשכת, וכעת כבר מתברר כי שני הרוגי התאונה הם אם, בת 59 ובנה, בן 31. על פי החקירה, הבן נהג ברכב, וככל הנראה לא נשמע להוראת התמרור במקום ולא העניק זכות קדימה כשניסה לפנות לכביש הראשי. רכב שטח שנכנס גם הוא לצומת לא הספיק לבלום והתנגש בו

תאונה קטלנית - בגלל אי ציות לרמזור. זירת (חדשות 2)

תמונת הטרגדיה שאירעה היום בקיבוץ הדרומי ברור חיל הולכת ומתבהרת: שני ההרוגים בהתנגשות בין ג'יפ לרכב פרטי בצומת היציאה מהיישוב הם זיוה גרימן בת 59 ובנה בועז גרימן, בן 31, מקיבוץ ניר עם. הרקע לתאונה הוא ככל הנראה אי ציות לתמרור זכות קדימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נהג הרכב היה ככל הנראה הבן הצעיר, שהסיע ברכב את אמו, וניסה לצאת משטח הקיבוץ אל עבר הכביש המהיר. כשנכנס אל הצומת, נראה שלא נתן זכות קדימה, וזאת על אף התמרור שמוצב במקום, כך עולה מחקירה ראשונית של נסיבות התאונה.

עוד עולה מהחקירה הראשונית שנפתחה במשטרת התנועה של מרחב לכיש, תוך שניות נכנס אל הצומת גם רכב שטח שהגיע מכיוון שדרות ולא הספיק לבלום בזמן כדי למנוע את ההתנגשות. התוצאות היו קטלניות - הנהג ואמו נהרגו בו במקום.

"מדובר ברכב שהתהפך לתעלה ולמרבה הצער שני נוסעים נהרגו במקום", סיפר משה וייצמן מאיחוד הצלה סניף דרום, שהיה מהראשונים להגיע לזירה, "נוסע נוסף נפגע באורח קל ולאחר הטיפול הרפואי הראשוני פונה לבית החולים".

בתוך כך, הצהיר היום שר התחבורה ישראל כץ, במסיבת עיתונאים מיוחדת כי בשנת 2012 נרשם מספר ההרוגים הנמוך ביותר בתאונת הדרכים ב-50 השנים האחרונות. לדבריו, ב-2012 נהרגו בישראל 287 איש בתאונות דרכים, ירידה של 25% לעומת 2011. בארבע השנים האחרונות חלה ירידה של 20% במספר ההרוגים לעומת ארבע השנים שקדמו להן, ציין כץ.