שפל של 50 שנה במס' ההרוגים בתאונות דרכים

שר התחבורה ישראל כץ סיכם במסיבת עיתונאים מיוחדת קדנציה והציג נתונים מעודדים מהכבישים. לדבריו, בשנה האחרונה חלה ירידה משמעותית במספר ההרוגים בתאונות הדרכים - הנמוך ביותר ב-50 השנים האחרונות. רק ב-2012 חלה ירידה של 25% במניין ההרוגים לעומת השנה שעברה

ירידה במספר ההרוגים בתאונות, ארכיון (חדשות 2)

שנת 2012 היא השנה בה נרשם מספר ההרוגים הנמוך ביותר בתאונות דרכים ב-50 השנה האחרונות - כך הכריז הבוקר שר התחבורה ישראל כץ, במסיבת עיתונאים בתל-אביב לסיכום השנה והקדנציה שלו כשר תחבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-2012 נהרגו בישראל 287 איש בתאונות דרכים, ירידה של 25% לעומת 2011. בארבע השנים האחרונות חלה ירידה של 20% במספר ההרוגים לעומת ארבע השנים שקדמו להן, ציין כץ.

"מעבר להישג של השנה, אנחנו רואים בעשר השנים האחרונות מגמה של ירידה בהיקף התאונות. מספר התאונות ירד, מספר הנפגעים ירד ומספר ההרוגים ירד", לדבריו. כץ ציין כי הירידה נרשמה למרות גידול דרמטי במספר כלי הרכב מפחות מ-100 אלף לפני ארבעים שנה ל-2.8 מיליון כיום.

מסכם קדנציה, כץ (AP)

ביחס בין מספר ההרוגים להיקף הנסועה (קילומטראז' של כלל כלי הרכב) ישראל עלתה לדברי כץ מהמקום ה-15 למקום ה-10 בעולם. "הצבתי יעד להגיע בתוך 4 שנים לחמישייה הפותחת של המדינות בעולם בדירוג הבטיחות", אמר כץ וציין כי בארבע השנים האחרונות הושקעו 40 מיליארד שקל בתחבורה, בין היתר בפרויקטים של הסעה המונית ותחבורה ציבורית.

שר התחבורה הגן על החלטתו להעלות את מהירות הנסיעה בכביש 6 ל-120 קמ"ש או 130 בפועל, ואמר כי "באותם מקומות שבהם הועלתה המהירות באף כביש לא הורע המצב ובחלק מהמקומות יש פחות תאונות מכפי שהיה קודם".