הסערה: קריסת עצים והפסקות חשמל

בצפון רמת הגולן יורד שלג לסירוגין וברחבי הארץ מורגשות רוחות עזות במהירות של עד 80 קמ"ש. הנזקים: בראשון לציון קרסו 34 עצים ו-4 עמודי תאורה, בצפת נפלה פרגולה על מכונית. אין נפגעים. חשש משיטפונות בדרום. כל העדכונים

שלג ראשון החל לרדת אמש (שלישי) בצפון רמת הגולן ובהמשך הלילה והבוקר הוא צפוי להתחזק ולהתפשט לאזורים נוספים בצפון. במקביל מנשבות רוחות עזות בכל רחבי הארץ, שגורמות גם לנזקים ולהפסקות חשמל מקומיות. לאחר שאמש נותקו 1,200 בתים בפתח תקווה מחשמל, בשעות הלילה קרסו 34 עצים וארבעה עמודי תאורה בראשון לציון כתוצאה מהרוחות העזות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באזור המרכז נמסר על עצים שקרסו על כבלי חשמל וגרמו לניתוק הזרם לזמנים קצרים. בחברת החשמל ערוכים בכוחות מתוגברים לאפשרות של התגברות ברוח בשעות הלילה והבוקר והחרפה במידת הנזק.ביציאה מחניון לב המפרץ קרס עמוד חשמל ועצים נוספים קרסו על כבלי חשמל בכפר מונאש בעמק חפר. בצפת נחסם כביש בשכונת נווה אורנים לאחר שפרגולה עפה ברוח ופגעה במכונית חונה.

רוחות עזות בכל הארץ (AP)

השלג שוב מגיע לירושלים (רויטרס)

השיא הראשון של המערכת החורפית צפוי להגיע במהלך היום, אז יתפשט השלג גם להרי המרכז ולירושלים. בעירייה לא לקחו סיכונים והודיעו כבר אמש על ביטול הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר. הלימודים בוטלו גם באזורים נוספים בסביבות ירושלים ובמספר מקומות בצפון (לרשימה המלאה).

עובדי חברת החשמל כבר ערוכים (יוסי וייס - דוברות חברת החשמל)

במשטרה נערכים לחסום את צירי התנועה המובילים לירושלים עם הופעת פתיתי השלג הראשונים. באגף התנועה מבקשים מנהגי כלי רכב כבד להימנע כליל מנסיעה בכבישים 1 ו-443 במטרה לדלל ככל הניתן את התנועה בצירים.

מחכים לשלג בירושלים (מאור תורג'מן)

המים מגיעים לקו הסככות באשדוד (עופר אשטוקר, אשדוד נט)

בנתיבי איילון נערכים לאפשרות של סגירה נקודתית של נתיבים במקרה של הצפה, אך אומרים כי בשלב זה נראה כי לא צפויה חסימה. כל הטיסות המתוכננות לצאת מנתב"ג הועברו לטרמינל 3 ועל פי ההערכות לא צפויים עיכובים בהמראות ובנחיתות. בדרום קיים חשש משיטפונות שיובילו לחסימת צירי תנועה.

עץ שקרס בעקבות הסופה

בירושלים צפוי השלג להתחיל להיערם בשעות אחר הצהריים ולתוך הלילה וביום חמישי בשעות הבוקר הוא ייפסק בהדרגה. עם זאת, המערכת החורפית לא תסתיים בזאת וביום שישי יגיע גל קור נוסף שצפוי להביא עמו שלג, בעיקר בהרי המרכז ובירושלים. הקור העז יימשך גם ביום שבת ובמהלך היום ייתכן שלג קל באזור הצפון.