מסתורי: המנהרות החשאיות מתחת לתל אביב

בעומק של קרוב ל-10 מטרים מתחת לפני האדמה בלב תל אביב, פרוסה רשת נסתרת של מנהרות בנות קרוב ל-140 שנה. איך הגיעו למנהרות שנחפרו בידיים חשופות בעיר העברית הראשונה מרגלים מוגי-לב, מטוסים חשאיים, מכונות חשאיות להדפסת כסף וכספת מסתורית שהייתה נעולה במשך שנים? הכתבה המלאה – הערב באולפן שישי

בואו נרד אל התת-מודע של תל אביב, אל המנהרות שמתחת לאדמה, אל הכספת הנעולה שהייתה או לא הייתה של המוסד, אל המרגלים, אל סוכני החרש, אל תקתוקי הטלפרינטרים המוצפנים, אל מה שעדיין אי אפשר לגלות אבל הקירות וכמה קשישים עוד זוכרים. בואו נרד למנהרות הכותל של תל אביב, אל סלע קיומנו כעיר שנבנתה על ידי נאצים משיחיים - בואו נרד אל העולם התחתון של שרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשים שהיו מתחת לשרונה בתל אביב מספרים שהיא עיר של מרגלים וכי דברים רבים נמצאו שם. בין היתר, במקום הוחבאו והושמשו מטוסים בריטים ושמועות מדברות גם על כך שהחזיקו שם את אייכמן בכספת סודית מתחת לאדמה - האמנם? לפני 140 שנה חפרו הטמפלרים בידיים את הדבר הזה בתוך הכורכר המתפורר שמתחת לתל אביב, ומאז הרבה תיאוריות היו מתחת למנהרות האלה - מה הלך פה? מה הסתירו פה? ואת מי ניסו להבריח לכאן?

בקיץ הקרוב תחזור שרונה לתהילת העבר שלה, הרעיון להשטיח את היקב של הטמפלרים לטובת חניון נגנז ועשרות שנים של הזנחה מקולפות עכשיו ביד אומן מ-33 הבתים.

הכתבה המלאה הערב ב-20:00 ב-"אולפן שישי"