חשש: שיבושים בנמל התעופה בן-גוריון - מיום ראשון

מי שבידיו כרטיס טיסה לתחילת השבוע, כדאי שיתעדכן בחדשות לפני שיצא לנתב"ג: עובדי רשות שדות התעופה, המוחים על תנאי העסקת המאבטחים והמנקים, דורשים מההנהלה להסדיר באופן מיידי את סוגיית שכרם - ולא, ינקטו עיצומים ממחרתיים. "לצערנו, מסתמן כי זו תהיה הדרך היחידה לגרום לכך שהם יקבלו את המגיע להם", מסרו בוועד

חשש: שיבושים בנתב"ג - מיום ראשון (דניאל נחמיה, חדשות 2)

עובדי רשות שדות התעופה איימו הבוקר לשבש ביום ראשון הקרוב את הפעילות בנמל התעופה בן-גוריון, אם לא תיענה ההנהלה לדרישתם ותסדיר באופן מיידי את סוגיית שכרם ותנאי העסקתם של עובדי הקבלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברשות שדות התעופה מועסקים מאות עובדי קבלן, בעיקר בענפי השמירה והניקיון", הסבירו בוועד העובדים. "על פי ההסכמים שהושגו עמנו ועם ההסתדרות, חייבת הנהלת הרשות לאכוף את השמירה על זכויות העובדים מול חברות הקבלן שעמה התקשרה בהסכמים - אולם התברר כי הם אינם מקבלים את שכרם ואת זכויותיהם הסוציאליות".

עוד אמרו בוועד כי נציגיהם פנו כמה פעמים להנהלת רשות שדות התעופה בדרישה לאכוף את הוראות חוקי העבודה ולהגן על עובדי הקבלן, אך לטענתם - נפלו דבריהם על אוזניים ערלות.

"אם עד ליום ראשון הקרוב נושא זה לא יוסדר, לא תהיה לנו ברירה - אלא לשבש את הפעילות", נמסר מהוועד. "לצערנו, מסתמן כי זו תהיה הדרך היחידה לגרום לכך שעובדי הקבלן יקבלו את המגיע להם. אנו מתנצלים מראש על חוסר הנוחות שייגרם לציבור הנוסעים".

מהנהלת רשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הודעת הוועד תמוהה ומנותקת מהמציאות. השבוע התקיימה פגישה עם נציגי העובדים והנושא כלל לא עלה בה".