מנהל הבנק שנספה בשריפה בספא הובאולמנוחות

בני משפחה, חברים ועמיתים לעבודה השתתפו אחר הצהריים בהלוויתו של שלום בסון, מנהל סניף בנק הפועלים בתל אביב, שנהרג בשריפה בספא בקניון ארנה אמש. יממה לאחר האסון התברר: נר שנפל על משטח עץ גרם לדליקה בספא, שפעל ללא רישיון בטיחות

נספה בשריפה. שלום בסון ז"ל (חדשות 2)

יממה לאחר השריפה הקטלנית בספא בהרצליה, הובא אחר הצהריים למנוחות שלום בסון ז"ל, מנהל סניף בנק הפועלים בתל אביב שנספה באסון. היום התברר כי השריפה פרצה כתוצאה מנר שהונח על משטח עץ בצורה לא בטיחותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שישה בני אדם נפגעו אמש בדליקה שפרצה בספא בתוך מתחם קניון "ארנה", אליו הגיעו עובדים של סניף בנק הפועלים ברחוב מונטיפיורי בתל אביב במסגרת יום כיף. בבית החולים איכילוב, לשם פונו הנפגעים, נקבע מותו של מנהל סניף שלום בסון. מצבה של אישה אחת מוגדר קשה, מצבה של אישה נוספת שפונתה במצב קשה התייצב - וכעת מוגדר קל. באירוע נפגעו עוד שלושה אנשים באורח קל.

"בעל הספא צפצף על כל האזהרות"

מחקירה ראשונית עולה כי נר שהונח על משטח עץ שלא בצורה בטיחותית גרם לשריפה. לנר שנפל הצטרפו עוד שורה של מחדלים, שכן התברר כי לספא כלל לא היה רישיון לפעול מטעם מכבי האש והעירייה. מתזי המים על הקירות לא עבדו עקב שיפוץ שהמקום עבר בתקופה האחרונה. גם שלטי חירום עם הכיתוב "יציאה" לא היו במקום עקב השיפוץ, מה שהביא לכך שאנשים שהיו לכודים בתוך הספא רצו לכיוון מלכודת אש נוספת.

אשתו של בעל הספא אמורה להיחקר בשעות הקרובות בחשד לגרימת מוות ברשלנות. בעל העסק שנפגע בשריפה מאושפז והוא צפוי להיחקר גם כן בחשד זהה ולאור כך שאף אחד לא נתן אישור הפעלה למקום במשך כחצי שנה. לטענת המשטרה וגורמים בעיריית הרצליה, הבעלים הפעיל את המקום למרות כל האזהרות הבטיחותיות.

עובד במסעדה סמוכה: "נכנסתי למקום להציל חיים"

אלכס גרובר, עובד במסעדה סמוכה, סיפר לחדשות 2 כי נחלץ מיד לעזרת הלכודים. "העובדות של הספא יצאו בריצה וצעקו שיש שריפה. אני ועוד עובדים רצנו ישר עם המטף, נכנסו למקום והכל היה שחור ואפוף עשן", תיאר את שהתרחש. "מצאנו את הבעלים של המקום שהיה פשוט בהלם. הבנו שיש דלת אחורית, רצנו אליה ומבין כל העשן והחושך שמענו את הזעקות של האנשים ולא הצלחנו להגיע אליהם".

"לכוחות הכיבוי לקח הרבה זמן להגיע לאנשים הלכודים", הוסיף גרובר. "לא חשבתי יותר מדי תוך כדי האסון, נכנסתי להציל חיים".