נגנבה האנדרטה לזכר הרוגי הפיגוע בקו 405

במהלך השנים הושחת מספר פעמים הגלעד שהוצב בתהום שבה נהרגו 23 בני אדם בפיגוע האוטובוס שדורדר לתהום בידי מחבל בחודש יולי 1989. אמש זה קרה שוב ובאופן חמור יותר, כשהאנדרטה נעקרה ממקומה לצמיתות. "אי אפשר לתאר שדבר כזה קורה בלב מדינת ישראל", אמרו בכאב המשפחות

האנדרטה לזכר 16 ההרוגים בפיגוע בקו 405 שאירע לפני 23 שנים - נעקרה ונגנבה לפנות בוקר. הגלעד היה מוצב בסמוך למקום הפיגוע בכביש מספר 1 בהרי ירושלים ומשקלו היה טונות רבות, משום שנבנה מגליל ברזל גבוה ומאסיבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני משפחות הנרצחים בפיגוע מספרים כי במרוצת השנים הושחתה האנדרטה פעם אחר פעם על ידי גנבי מתכות. "אנחנו גמורים", אמר עזיז צרפי, אלמנה של מרים ז"ל שנהרגה באירוע הטרור. "הבוקר קיבלתי את ההודעה על הגניבה, ומיד הגעתי לכאן במהירות", הוסיף. צרפי ציין כי הביקור במקום הפיגוע העלה זכרונות קשים, והדגיש: "אין לי מילים לתאר איך דבר כזה קורה בלב מדינת ישראל".

הפיגוע בקו 405 שנסע מתל אביב לירושלים, אירע בחודש יולי 1989. אז התנפל איש הג'יהאד האסלאמי, עבד אל-האני גנאים, על נהג האוטובוס, חטף מידיו את ההגה - ודרדר את כלי הרכב על נוסעיו לתהום בסמוך לנווה אילן. כתוצאה מכך, נהרגו 16 מנוסעי האוטובוס ו-27 אחרים נפצעו. המחבל נידון ל-16 מאסרי עולם, אך שוחרר באוקטובר 2011 במסגרת עסקת שליט.