המשטרה מחפשת אחר חולת אלצהיימר שנעלמה ממוסד בפתח תקווה

המשטרה עורכת חיפושים אחר שרה מרדכי, בת 77, שחמקה היום בשעות הבוקר מבית האבות בו שהתה בפתח תקווה. בתה של הנעדרת: "קשה להבחין כי מדובר בחולת אלצהיימר"

ראיתם אותה? (חדשות 2)

המשטרה מבקשת עזרה בחיפושיה אחר שרה מרדכי, חולת אלצהיימר בת 77, שחמקה מבית אבות בפתח תקווה בו הייתה מאושפזת. גובהה של האישה 1.68 מ', שיערה שחור והיא בעלת גוון עור בהיר. מרדכי לבשה סוודר בצבע שחור, מכנס טרנינג בצבע אפור ונעלי התעמלות בצבע לבן עם שלושה פסים אלכסוניים בצבע שחור. בשערה ענדה מרדכי גומייה בצבע אדום וסרט בצבע אפור כסוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום בצהריים קיבלתי הודעה מבית האבות על כך שאמי נעדרת מזה שעתיים", סיפרה כוכי מרדכי, בתה של שרה, לחדשות 2 באינטרנט. "ניסיתי לברר פרטים עם מנהלי המוסד והם סיפרו לי כי היא נראתה בשטח המוסד בפעם האחרונה בשעה 10:30, למרות שמצלמות האבטחה הראו כי היא הצליחה לצאת מדלת המחלה עוד ב-10:20".

"במצלמות היה ניתן לראות כיצד אמי מנסה לצאת מהדלת הראשית שמאובטחת באמצעות קודן", סיפרה מרדכי, "לאחר שלא הצליחה לפתוח את הדלת, היא קלטה שני גברים שעומדים להיכנס למחלקה. כשפתחו לבסוף את הדלת, בירכה את השניים לשלום ויצאה לכיוון מגרש החנייה".

"חוסר אחריות של מוסד בפיקוח"

מרדכי הסבירה כי אמה עושה רושם של אישה בריאה וכי היה קושי להבחין בה יוצאת מבעד הדלת. "היא נראית נורמטיבית לחלוטין ולכן לפקידה בכניסה היה קשה להבחין כי מדובר בדיירת המאושפזת במחלקה סגורה, המאושפזים במקום לבושים בבגדים רגילים", אמרה הבת.

"אמי נכנסה למוסד בתחילת נובמבר השנה ולא הראתה כל סימני מצוקה שלא טוב לה בבית האבות - להיפך היא שמחה להיכנס למקום", טענה מרדכי, "לדעתי מדובר בחוסר אחריות. במוסד שהוא ממוגן, בפיקוח משרד הבריאות, היו צריכים להבחין בה יוצאת". כל היודע דבר על מקום הימצאה, מתבקש לפנות למוקד 100 של המשטרה.