הסערה כאן: מחר אין לימודים בי-ם

רוחות עזות מלוות באובך נותנות את האות לסופה שכבר החלה. מחר צפויה י-ם להיצבע בלבן והתלמידים יישארו בבתים. המשטרה וצה"ל יסגרו צירים. בפתח תקווה: 1,200 בתים מנותקים מחשמל בשל קריסת עץ

היערכות מוגברת לסופה (רויטרס)

נזקים ראשונים מהסופה: בפתח תקווה נותקו הערב (שלישי) לפחות 1,200 דירות מגורים מאספקת החשמל, לאחר שעץ קרס על קו מתח גבוה. בעיריית ירושלים לא לוקחים סיכונים והחליטו כבר הערב כי מחר לא יתקיימו לימודים בבתי הספר, גני הילדים ומעונות היום בעיר. גם במבשרת ציון ובגוש עציון הוחלט הערב על ביטול הלימודים מחר בשל מזג האוויר הסוער והמושלג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המועצה אזורית הגליל העליון החלה בהפעלת מטה חירום לאור מזג האויר הקיצוני. בדיון שהתקיים במועצה הוחלט שלא יתקיימו מחר לימודים בבתי הספר אנה פרנק, נוף הרים בקיבוץ סאסא ובפסגות בקיבוץ יראון. מהמועצה נמסר כי בבתי הספר בעמק החולה יתקיימו הלימודים כסדרם לעת עתה.

במקביל סיימו במהלך היום הרשויות המקומיות, הצבא, המשטרה, שירותי הכבאות וחברת החשמל את היערכותם לקראת הסערה, שכבר החלה עם רוחות עזות ואובך כבד. הסערה צפויה להימשך לפחות עד סוף השבוע ולכלול בשיאה גם שלג בהרי הצפון והמרכז.

בירושלים ובאזור הצפון נרשמה במהלך היום התנפלות של אזרחים על המרכולים ומדפים רבים בחנויות כבר התרוקנו ממזון ומציוד. במקביל החלו מפלסות, טרקטורים ודחפורים רבים להיערך בצירי התנועה המרכזיים בבירה ובצפון.

הסופה כבר כאן (שרון שושני)

ארבעה גדודים של פיקוד העורף נפרסו בצפון ובמרכז ונגמ"שים וכלי הנדסה רוכזו על מנת לסייע בפינוי, חילוץ ושינוע כוחות. בצה"ל ובמערכת הביטחון נערכים לאפשרות שהרוחות העזות יובילו לניתוקי חשמל נרחבים, ולכך שהשלג שירד ינתק יישובים או שכונות בירושלים ובצפת.

גשם ברחבי הארץ יחל בשעות הערב ומשעות הלילה צפוי לרדת שלג בהרי הצפון, כולל פסגות הגליל. מחר יתפשט השלג גם לאזור המרכז, כולל ירושלים, ועשוי להיערם בבירה כבר בשעות הצהריים או אחר הצהריים. השלג צפוי להימשך במהלך הלילה ולהיפסק בהדרגה בשעות הבוקר של יום חמישי.

(אסף אדרי)

גם בסוף השבוע יוסיף להיות קר מאוד וביום שישי צפוי להגיע גל קור נוסף שעשוי להוביל לשלג קל, בעיקר בירושלים ובאזור המרכז. גם בשבת ייתכן שלג קל, בעיקר באזור הצפון. בעקבות הטמפרטורות הנמוכות יישאר קרח רב על הכבישים גם במהלך סוף השבוע שעשוי לגרום לשיבושי תנועה ולסגירות צירים מקומיות.

הסופה כבר החלה

עיריית ירושלים הקימה עמוד באתר העירייה שיתעדכן בזמן אמת בכל הפרטים החשובים בסופה - כולל קיום לימודים ופתיחת וסגירת צירים. במשטרה נערכים לסגור את כביש 1 וכביש 443 המובילים לירושלים מיד כשהשלג יחל באזור הבירה, וזאת על מנת להימנע מלחזור על התמונות שנראו בשנה שעברה - אז נתקעו כלי רכב רבים בכביש הראשי.

האם נתיבי איילון ייחסמו? (אסף קרייף)

אתר עיריית ירושלים

מוקד המידע הארצי של המשטרה: 1700-705-100

המוקד הטלפוני של משרד החינוך: 1800-250-025

מוקד 118 של משרד הרווחה יפעל במתכונת חירום מיום רביעי עד יום שישי - 24 שעות ביממה

בהכנת הידיעה השתתפו אילנית אדלר, אלעד זוהר, ברהנו טגניה, ניר דבורי, גיא ורון ודפנה ליאל