צפו: נסע לתוך שלולית ענק - וכמעט טבע

מנהרה באזור קיבוץ יגור הפכה, בעקבות הגשמים העזים של סוף השבוע, למלכודת מסוכנת: המים הרבים שהצטברו בה לא הרתיעו נהג מלהמשיך עם רכבו לתוכה, עד שנחרד לגלות שעומקה משתרע על פני כמטר. ברגע האחרון, כשהמכונית כבר הוצפה עד לגג, זינק כבאי שהציל את חייו של האיש שנלכד בה

המנהרה שבין קיבוץ יגור לכפר חסידים שבצפון הפכה בצהריי יום חמישי האחרון למלכודת כמעט קטלנית: דוד כץ נהג במכוניתו ונקלע לתוך שלולית ענק בעומק של יותר ממטר. הוא החל לטבוע בה, עד שסכנה ממשית נשקפה לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראינו בן אדם שראה את המוות בעיניים", שיחזר אחד מהנוכחים באירוע. "הוא כל הזמן העלה את הגולף שלו למעלה - עד שהמים הגיעו לגג של האוטו. חשבנו שהוא בכלל טבע, מכיוון שלא ראינו שום תנועה שלו: לא את הראש ולא כלום".

כשהמכונית החלה לשקוע, ננעלו תחילה הדלתות ואחר כך גם החלונות - זאת, בעקבות מערכת החשמל שנרטבה וחדלה מלפעול. כעבור זמן קצר הגיע מפלס המים לתקרת הרכב, ולמרבה מזלו של הנהג - זינק לזירה, ברגע האחרון, הכבאי רפי אייל. הוא הצליח לפתוח את דלת המכונית וחילץ את כץ.

כמעט שילם בחייו. הנהג דוד כץ מחולץ (חדשות 2)

דקות ספורות אחרי שנשמו לרווחה, הבינו צוותי החילוץ שהימצאותם בזירה מנעה אירוע דומה: עם תחילת העברתו של כץ לבית החולים, הגיעה לפתח מכונית אחרת מכיוון הנסיעה השני. באמצעות מלגזה, חולצה אף היא בשלום.

המנהרה שבין קיבוץ יגור לכפר חסידים נחפרה תחת כביש ראשי. מדי חורף מצטברת בה כמות גדולה של מי גשמים, שהופכת אותה למלכודת מסוכנת של ממש לנהגים פזיזים. עבודות שיפוץ והרחבה שבוצעו במקום לא הצליחו להסיר את איום הטביעה, שהפעם לא גבה קורבנות - בזכות ערנות עוברי אורח וכמה כבאים רטובים שהצילו חיים.