סערת הסילבסטר: "הרבנות סוחטת באיומים"

בעקבות מכתב הרבנים חיפה לאולמות אירועים ומקומות בילוי בדרישה שלא לציין את הסילבסטר, ערך ראש העיר יונה יהב שיחת בירור עם הרבנות בעיר. "מדובר במכתב ישן שמופץ ללא אחיזה ממשית בפועל", הובהר לו. ח"כ הורוביץ: "הרבנות מנצלת בצורה צינית את סמכותה"

סערה בעקבות מכתב הרבנים, אילוסטרציה (AP)

תגובות סוערות בעקבות מכתב נציגי הרבנות בחיפה לבתי עסק ברחבי העיר, בו הזהירו כי מקומות שיקיימו את חגיגות השנה האזרחית החדשה, הסילבסטר, עלולים לאבד את תעודת הכשרות המונפקת להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם היוודע דבר המכתב יזם ראש העיר יונה יהב בירור דחוף עם הרבנים שחתומים על המכתב ועם הרבנות הראשית בחיפה. בשיחה עם ראש העיר הובהר לו כי מדובר במכתב ישן המופץ מזה שנים מטעם הרבנות הראשית בירושלים ואין לו כל אחיזה ממשית בפועל. עוד הובטח כי המכתב לא יופץ בעתיד שוב.

גם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) תקף את הדברים וטען כי מדובר בכפייה דתית. "מכתב הרבנים הוא שערורייה של סחיטה באיומים כנגד בעלי עסקים שגם כך כורעים תחת עול התשלומים לרבנות", האשים הורוביץ.

"תופעה מקוממת של ניצול כוח ושררה"

במכתב מתוארות הפעילויות האסורות על פי הרבנות בחיפה ובהן שימוש בסממנים נוכריים במהלך אירועי הערב. "חל איסור חמור לערוך בסוף השנה האזרחית, כל אירוע הקשור ומסמל משהו מחגי הנוכרים", נכתב על ידי הרבנים. "מי שיפר את ההגבלה, לא יוכל להמשיך להיות תחת פיקוח".

"הרבנות הראשית מנצלת בצורה צינית את סמכותה בתחום הכשרות כדי לכפות אורח חיים מסוים", המשיך הורוביץ. "מדובר בתופעה מקוממת של ניצול כוח ושררה. שהרי אין שום קשר בין כשרות המזון לבין קיום אירועים כלשהם".