שנת שיא לתיירות: 3.5 מיליון ביקרו בישראל ב-2012

במשרד התיירות מסכמים שנה ומתגאים בשבירת שיא של מספר המבקרים, שעלה ב-4% לעומת השנה הקודמת. זאת, למרות הירידה בזרם התיירים שנרשמה בחודש וחצי האחרונים בעקבות מבצע "עמוד ענן"

שנת 2012: שיא בענף התיירות בישראל (חדשות 2)

במשרד התיירות מסכמים את שנת 2012 ומתגאים בשבירת שיא נוסף: מנתוני סיכום השנה שפרסם המשרד עולה כי מספר התיירים שהגיעו השנה לישראל עומד על 3.5 מיליון, זינוק של 4% בהשוואה לשנה הקודמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם הירידה הקלה במספר התיירים שנכנסו לארץ בחודש האחרון בעקבות מבצע "עמוד ענן", לא הצליחה לקלקל את השיא. על פי הנתונים, מרבית התיירים שביקרו בישראל הגיעו מארה"ב. כ-610 אלף אמריקאים הגיעו השנה, המהווים 18% מכלל התיירים שנכנסו לישראל. במשרד התיירות ציינו כי מדובר בירידה במספר המבקרים מאמריקה, שמספרם בשנה שעברה היה גבוה ב-4%. מנגד, חלה עליה במספר התיירים שהגיעו השנה מרוסיה - 20% יותר בהשוואה לאשתקד.

 גידול של 4% בהכנסות

משרד התיירות פירט את המשמעויות העולות כתוצאה מהזינוק במספר התיירים שנכנסו לישראל. על פי החישובים שבוצעו, ההכנסות בשנת 2012 בענף התיירות עומדות על 36 מיליארד שקלים. במשרד הסבירו כי מדובר בזינוק משמעותי של כ-4% בהשוואה לשנת 2011.

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב הסביר את ההישגים בתחום בכך שתעשיית התיירות הוגדרה כבעלת עדיפות לאומית לצורך חיזוק כלכלי ותדמיתי של מדינת ישראל ברחבי העולם. "ההישגים משקפים עבודה מקצועית ומאומצת בשלוש השנים האחרונות בהן התיירות הפכה למנוע צמיחה מרכזי במשק", הסביר השר.