הרבנות בחיפה: אסור לחגוג בסילבסטר

במכתב שנשלח על ידי מספר רבנים בעיר לשורה של בתי עסק נכתב כי אסור לחגוג את ערב השנה האזרחית, שיחול בשבוע הבא. בין היתר הוזהרו בעלי העסקים כי במידה ויפרו את האיסור יפסיקו לקבל שירותי דת ובהם תעודת כשרות. "נמליץ לשקול כל דבר לגופו של עניין", הבהיר בתגובה ראש המועצה הדתית בעיר

הרבנות בחיפה יוצאת למאבק נגד חגיגות הסילבסטר: בשבוע שעבר נשלח מכתב מטעם נציגי הרבנות בעיריית חיפה לשורה של אולמות אירועים ומקומות בילוי ברחבי העיר, האוסר על קיום אירועים בערב ראש השנה האזרחית. על המכתב, שתוכנו נחשף על ידי הכתבת טלי ליבמן מרדיו חיפה, חתומים מספר אנשי דת בכירים בעיר המאיימים כי מקומות בהם ייערכו מסיבות, הכוללות סממנים של החג הנתפס כנוצרי, יאבדו את תעודת הכשרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב מתוארות הפעילויות האסורות על פי הרבנות בחיפה ובהן שימוש בסממנים נוכריים במהלך אירועי הערב. הרבנים הבהירו לבעלי העסקים, שגם אם הם משכירים את האולמות לגורמים פרטיים אסור לערוך מסיבות "חג" בתאריך ה-31 לדצמבר.

"חל איסור חמור לערוך בסוף השנה האזרחית, כל אירוע הקשור ומסמל משהו מחגי הנוכרים", נכתב על ידי הרבנים. "מי שיפר את ההגבלה, לא יוכל להמשיך להיות תחת פיקוח".

המכתב כפי שפורסם בפייסבוק (פיייסבוק)
רק בשבוע שעבר נערך על ידי הארכיבישוף הנוצרי של העיר חיפה טקס לקראת חג המולד בו נכחו ראש העיר יונה יהב ונשיא המדינה שמעון פרס. חיפה עצמה ידועה כעיר בה חיים בצוותא יהודים, נוצרים ומוסלמים והיא חוגגת מדי חורף את "החג של החגים", פסטיבל המציין את חנוכה, חג המולד ואת הרמדאן המוסלמי.

הרב אברהם ויצמן, ראש המועצה הדתית בחיפה מסר בתגובה: "קיימת הוראה משנת תשס"ח של הרבנות הראשית לישראל כי אין לקיים אזכור לחגי הגויים בסוף השנה האזרחית. כעת, משעלה הדבר, נמליץ לשקול כל דבר לגופו של עניין".