בעד אסד או נגדו? ערביי ישראל עוד לא החליטו

ערב אחד - שני אירועים מנוגדים: בראשון הביעו אנשי התנועה האסלאמית תמיכה במורדים ובשני התכנסו מאות דרוזים מהגולן למפגן תמיכה בנשיא הסורי המבודד. ראאד סאלח ואנשיו גייסו מאות אלפי שקלים לטובת העם הסורי, ואילו משתתפי כנס התמיכה באסד תהו - "מהו התפקיד שישראל וטרקיה ממלאות במלחמת האזרחים בסוריה?"

אירוע תמיכה באסד, הערב (Sami Abed Elhamed)

תומכים באסד או במורדים? נדמה שערביי ישראל עדיין לא החליטו. הערב נערכו שני אירועים שונים - בראשון שנערך בכפר מנדא הביעו מאות מאנשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית תמיכה במה שהם טוענים העם הסורי וההתנגדות למשטרו של אסד בנוכחותו של יושב ראש התנועה השייך ראאד סלאח. ובשני נאספו מאות אנשים מהקהילה הדרוזית בגולן למפגן תמיכה נוסף בנשיא הסורי המבודד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סאלח ואנשיו טענו כי הצליחו לגייס תרומות בסך 700 אלף שקלים אותם הבטיחו להעביר לעם הסורי. שלשום ערכו אנשי התנועה אירוע דומה בו הצליחו לגייס מיליון שקלים וחצי לטובת תושבי עזה שבתיהם נפגעו במהלך מבצע "עמוד ענן".מאות הדרוזים שהגיעו הערב לכפר מג'דל אל-כרום שליד כרמיאל שם הוענק אות הוקרה לוותיק אסירי רמת הגולן בבתי הכלא בישראל באירוע ניצלו את הבמה למוח ביקורת על המפגש של התנועה האסלמית, הם טענו כי ישנה קונספירציה נגד העם הסורי המשטר של אסד בניסיון להפילו.

המשתתפים מהכפרים הדרוזים ברמת הגולן הגיעו באוטובוסים מצוידים בדגלי סוריה ותמונותיו של אסד. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר אחד המשתתפים כי "האחים המוסלמים בכלל והתנועה האסלאמית בפרט עושים מהלך לא נכון, מוטעה ומטעה בכך שהם תומכים במורדים אשר הרסו וזרעו חורבן בסוריה. אנחנו באנו היום להביע תמיכה באסד ובעם הסורי - אנו מתנגדים להרג ולרצח העם שמתבצע בסוריה אבל השאלה מי אחראי למעשים האלה? מי עושה את זה? מישהו שאל את השאלה הזאת ומה התפקיד שישראל טורקיה וקאטר ממלאות שם?".

גיבור הערב במג'דל כרום, היום (Sami Abed Elhamed)

באירוע לקחו חלק בין היתר חברי כנסת לשעבר סעיד נפאע ועיסאם מח'ול וראשי רשויות ערביות ועליו דיווח גם כתב של הטלוויזיה הסורית.