עץ המריבה: חרדים מוחים על הצבת אשוח ליד הרובע היהודי

חג המולד יחול בשבוע הבא, אבל את השמחה לא חולקים חלק מתושבי הבירה היהודים: "לא ייתכן שיציבו סממנים נוצריים בדרך לכותל המערבי", מחו חלקם

חגיגות חג המולד. ארכיון (רויטרס)

האשוח - והוויכוח: עיריית ירושלים הציבה לראשונה עץ חג מולד גדול בכניסה לעיר העתיקה לרגל חג המולד שיחול בשבוע הבא. אלא שהתושבים החרדים בעיר מוחים על הצעד וטוענים כי הצבת העץ פוגעת ברגשותיהם. כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליד עץ האשוח הגדול שהוצב בכניסה לשער יפו בעיר העתיקה, הונחו גם דמותיהם של סנטה קלאוס וישו - מה שעורר עוד יותר את כעסם של החרדים תושבי הרובע היהודי הסמוך. "המעשה הזה פוגע ביהודים שעוברים בדרך שהיא מקום מעבר מרכזי לכותל המערבי. העירייה חייבת להתחשב בתושביה היהודים של העיר, שנמצאת בריבונות יהודית", מסרה חברת מועצת העיר ירושלים לשעבר, מינה פנטון.

"בדיוק כפי שבחנוכה מציבים חנוכיות ברחבי ירושלים, צריך לדעת לקבל גם את עצי האשוח", מסר בתגובה סגן ראש עיריית ירושלים. את ההחלטה על הצבת עץ האשוח והסממנים הנוצריים קיבל ראש העיר ניר ברקת, שביקש להדק את הקשרים עם תושביה הנוצרים של העיר, כמחווה של רצון טוב עבורם וגם עבור התיירים הרבים שפוקדים את העיר בימי החג.

תושבי הרבע היהודי: "מתכננים עצרת מחאה"

בתגובה לצעדי העירייה, מספר רבנים תושבי הרובע היהודי חתמו על מכתב ששיגרו ללשכת ראש העיר. כמה תושבים מהמקום אף מתכננים לערוך עצרת מחאה במטרה להוביל להסרת העץ ודמויות סנטה וישו שהוצבו באזור לקראת החג הנוצרי החשוב מכולם.

"צריך לכבד את הנוצרים, אבל אסור להציב סממנים נוצריים בדרך שמובילה לרובע היהודי", אמר שמואל יצחקי, חבר מועצת העיר ירושלים. "עיריית ירושלים פועלת לרווחת כלל המגזרים החיים בעיר תוך הקפדה על חופש דת ופולחן", נמסר מלשכת ראש העיר ברקת, שמתכנן אף לבקר במספר כנסיות באזור לאות כבוד לדת הנוצרית.