צפו: מכבי תל אביב נגד קריאות ה"קופים"

האם בקרוב תיעלם הגזענות ממגרשי הכדורגל? כך לפחות מקווים בהנהלת הקבוצה, שם השיקו קמפיין חדש שקורא לשים סוף לתופעה. בסרטון לוקחים חלק השחקנים עצמם שמספרים על המשחק בצל קריאות נגד ערבים וזרים. אחד השחקנים: "מטורף שאני צריך לספוג כאלו חיקויים". כך זה נראה

במכבי תל אביב בכדורגל החליטו לעשות סוף לקריאות הגזעניות של האוהדים במגרשים והשיקו קמפיין חדש בו מככבים השחקנים של הקבוצה ויוצאים נגד התופעה. שוער הנבחרת וינסנט אניימה, מניגריה הוא אחד הזרים הוותיקים בקבוצה והוא לא מסתיר כי הוא סובל מהתופעה רבות. "אני נתקל בהרבה גזענות במסעדות, ברחובות, בקניון, קריאות 'הו הו' - זה מטורף שאני צריך לספוג חיקויים של קופים", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל הקריאות הרבות שהוא סופג, הוא הסכים להשתתף בקמפיין החדש. "כל שחקן מכיר את הרגע הזה, שבו יוצאים החוצה ועולים על הדשא, אנחנו שומעים אתכם, כל הזמן, כל מילה, בכל מקום, כל צליל", הם מדגישים בקמפיין שיצא וזכה לשם "מנצחים את הגזענים".

"מנצחים את הגזענים" (חדשות 2)

במסגרת הקמפיין, שחקנים שחומי עור מהקבוצה צולמו כשברקע נשמעות קריאות גזעניות מצד האוהדים, וכך גם שחקנים מהמגזר הערבי שצולמו במקביל לקריאות "אין ערבים-אין פיגועים" ו"טועמה מחבל".

הקמפיין של הקבוצה מזכיר מאוד קליפ שנעשה באנגליה, שם התגייסו השחקנים לקמפיין נגד קריאות גזעניות לעבר יהודים במשחקים. "זה מאכזב במיוחד שזה קורה מול הילדים שלך ואשתך", סיכם אניימה. הבעיה היא שבישראל גם השחקנים עצמם נתפסים לעתים כגזענים, במיוחד לאחר שכדורגלן בית"ר ירושלים עמית בן שושן נתפס במצלמת חדשות 2 שלנו כשהוא קורא קריאות גזעניות, וכן לאחר ההערה הגזענית של גיא פניני מהפועל תל אביב.