ירושלים: העירייה בנתה גן - ושלחה את החשבון לתושבים

מה הייתם עושים אם הייתם מקבלים יום אחד חשבון על סך עשרות אלפי שקלים על "פיתוח סביבתי" באזור שבו אתם גרים? לתושבי המושבה הגרמנית זה קרה: העירייה הקימה פארק והחליטה לחייב כל אחד מהם באלפי שקלים

תושבי שכונת המושבה הגרמנית בירושלים גילו יום אחד בתיבות הדואר חיובים לא שגרתיים בסכומים של עשרות אלפי שקלים. התברר להם שהם צריכים פארק חדש שהקימה העירייה בשכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני שנה הסתיים השדרוג המקיף שהפך את מסילת הברזל הישנה שהקימו הטורקים בעיר ל"פארק המסילה". על גבי חורבות הפסים הישנים הוקמה שדרה ציבורית עם שבילי אופניים, מדשאות וספסלים, כבישי גישה חדשים ומפרצי חנייה.

אחרי שנים של הזנחה התכנון העירוני החדש התקבל בהתלהבות ובגיבוי מלא של תושבי השכונה ואפילו עבודות התכנון והביצוע נעשו בשיתופם. אבל הם טוענים בתוקף כי באף אחת מהישיבות הרבות בהם השתתפו לא נאמר ולו ברמיזה שהם אלה שיידרשו לשאת בעלויות.

התושבים קידמו ההקמה - אבל לא ידעו שיאלצו לשלם

הפרופ' קימי קפלן, העומד בראש ועד התושבים ופעיל מרכזי למען הקמת "פארק המסילה", אמר כי "איש לא טרח לציין כי לאחר הקמת הגן, נקבל חשבונות עם היטלי סלילת כביש או שדרוג מערכת ביוב".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי התושבים נדרשו לשלם היטל סלילה אך ורק עבור פיתוח הכביש והמדרכות כנדרש בחוק וכמקובל בכל מקום אחר בעיר ובארץ וכי התעריף מגלם בתוכו את הוצאות העירייה לסלילת כבישים בכל רחבי העיר. עוד נמסר כי העירייה פרסמה כבר במאי האחרון בעיתונות ובתיבות הדואר הודעה על העבודות וההיטלים הצפויים בגינם.