היועמ"ש: שוטרים יכולים לחנות בכל מקום

הרשתות החברתיות הוצפו לאחרונה לא אחת בתמונות שהעלו אזרחים שבהן נראות ניידות משטרה בחנייה אסורה, בעוד שהרשויות העלימו עין. ממסמך שהגיע לידי חדשות 2 עולה כי בהוראת וינשטיין, על הפקחים להימנע מלרשום דוחות במקרים כאלה

כנראה שבישראל, השוטרים מעל החוק: ממכתב של ראש רשות תחבורה, תנועה וחנייה בעיריית תל אביב, משה טיומקין, עולה כי חל איסור לפקחי עיריות - ובפרט בעיריית תל אביב-יפו לרשום דוחות חנייה נגד ניידות משטרה שחונות או עומדות במקומות אסורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המכתב, שנשלח לעורך הדין פיני פישלר, שמנהל מלחמת חורמה נגד אכיפה סלקטיבית, מעורר פליאה, לאור אי השוויון בין לובשי המדים הכחולים לאזרח הפשוט. "פקחי תל אביב יפו אינם רושמים דוחות חנייה כנגד ניידות משטרה. האמור עולה בקנה אחד עם הוראות הדין ועמדת היועץ המשפטי לממשלה", נכתב במכתב.

ניידת משטרה חונה במעבר להולכי רגל (חדשות 2)

במשרד המשפטים אומרים מנגד כי ההנחיה היא דווקא כן לרשום דוחות חנייה לרכבי משטרה אך לא לניידות. לפי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה, ההוראה הזו תקפה לכל הערים בישראל, עם זאת בתל אביב העניין מורגש במיוחד בשל מצוקת החנייה הגדולה.

הבעיה מתעוררת בעיקר בזמן שפקח שמסתובב ברחוב רואה ניידת חונה במקום אסור, הוא לא תמיד יודע אם השוטר נמצא כעת באמצע טיפול בזירה או לחילופין אם הוא עצר להתרענן ולאכול.

בשנים האחרונות, גולשים רבים העלו לרשתות החברתיות תמונות של ניידות משטרה חונות במקומות אסורים - בהם חניות לנכים בלבד. מפכ"ל המשטרה הבהיר מספר פעמים בעבר שהוא יטפל בעניין באופן אישי, אך לפי חוקי העזר העירוניים - נראה שאין לו במה לטפל.