אשכנזי ספד לליפקין-שחק: "היה עבורי סוג של אח גדול"

לאחר שאמש נערכה פגישתם האחרונה, הגיע הרמטכ"ל ה-19 של צה"ל לאולפן חדשות 2 - ודיבר על חברו, הרמטכ"ל ה-15 - שהלך הבוקר לעולמו. "מי שהכיר אותו ידע שמדובר באיש של אמת", אמר אשכנזי

בערבו של היום שבו הלך לעולמו הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל, רא"ל (במיל') אמנון ליפקין-שחק, ספד לו מפקדו ה-19 של צה"ל, רא"ל (במיל') גבי אשכנזי, וסיפר על פגישתם האחרונה - שנערכה אמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתמול נפגשתי עם אמנון ורעייתו, טלי", פתח אשכנזי את דבריו. "למעשה, נפגשנו די הרבה בתקופה האחרונה", הוסיף. "אני יכול לומר שזו הייתה פרידה לא-פרידה, מפני שהבטחנו שניפגש שוב", ציין בחיוך. "בפגישתנו דיברנו על המשפחה ועל הזוגיות יוצאת-הדופן של טלי ושלו, נתנו נשיקה - והלכתי לדרכי", אמר.

אשכנזי המשיך וציין, כי עם כניסתו לתפקיד הרמטכ"ל בשנת 2007, התייעץ בנושא עם ליפקין-שחק. "הוא היה עבורי סוג של אח גדול וחבר קרוב מאוד. היה תענוג להתרועע איתו", אמר. "לאמנון לא הייתה רק חוכמה רבה, אלא גם חוש הומור משובח וניסיון עשיר שהסתייעתי בו לא מעט", ציין הרמטכ"ל לשעבר. "הוא היה אדם שיכולתי לבוא אליו עם בעיוה מסוימת - ולדעת בביטחון שאקבל תשובה. הוא היה בעל דעה ואמר אותה באופן ישיר ונקי - גם אם זה היה בניגוד לדעתי", אמר והדגיש: "הוא היה איש של אמת".

"אמנון היה נטוע עמוק בקרקע המציאות"

אשכנזי המשיך והרעיף שבחים על מפקד הצבא המנוח. "אנשים העריכו את הסמכות הטבעית והמקצועית שלו. העריכו גם את תבונתו, ישירותו ואת האופן המעשי שבו הוא תרגם את התבונה הזו. אמנון היה נטוע עמוק בקרקע המציאות והיה אדם מאוד מפוכח", אמר וסיכם את דבריו: "כבר אמרו חכמינו שמי שחוכמתו מרובה ממעשיו - חוכמתו אינה מתקיימת. במקרה של אמנון היא התקיימה גם התקיימה".

הרמטכ"ל והשר לשעבר אמנון ליפקין-שחק נפטר היום בבית החולים "הדסה" שבירושלים בגיל 68 לאחר מאבק במחלת הסרטן. הוא השאיר אחריו אישה ושישה ילדים. הלווייתו של רב-אלוף במילואים אמנון ליפקין-שחק תיערך מחר בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בקרית שאול בתל-אביב. את ארונו יישאו שמונה קצינים בדרגת אלוף.