הרמטכ"ל המנוח ליפקין-שחק בריאיון האחרון: "הסכסוך עם הפלסטינים מסוכן מהאיום האירני"

בריאיון שהעניק באוגוסט האחרון ל"פגוש את העיתונות", התייחס הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל לשעבר לסוגיית הגרעין האירני וגם לעימות בין פעיל הימין בן גביר עם נכדתו של רה"מ המנוח יצחק רבין. צפו

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' אמנון ליפקין-שחק, שנפטר היום, העניק באוגוסט האחרון ריאיון לרינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות" - הריאיון האחרון אצלנו. בריאיון התייחס ליפקין-שחק לוויכוח הקולני שפרץ בין פעיל הימין איתמר בן-גביר ונכדתו של יצחק רבין ז"ל נועה רוטמן וגם לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה אפשר להגיד על זה?", תהה הרמטכ"ל המנוח ביחס לפרובוקציה שביצע פעיל הימין מול נכדתו של רבין. "זה גועל נפש. את המילים 'אלף הרוגים', שנכתבו על הכרזה שאותה הניפו פעילי הימין שמעתי גם מפי מקורבי ראש הממשלה בהקשר של דבריו של הנשיא פרס".

ליפקין-שחק ציין עוד כי "המספר הזה, 'אלף הרוגים', (אותו מציין בן גביר בעימות עם נכדתו של רבין) הוא תוצאה של הסכסוך המתמשך עם הפלסטינים. אם שואלים אותי? בציר הזמן - זה הרבה יותר מסוכן מהאיום האירני".

הרמטכ"ל לשעבר סיכם את דבריו בהתייחסות לסכנת הגרעין האירני. "אירן גרעינית היא דבר רע, ונכון לעשות הכל כדי שלא תהיה, אך עם זאת ישראל חזקה ולא תתמוטט מהמצב הזה", אמר. "אירן מאוימת מישראל לא פחות משישראל מאוימת ממנה - ולכן, האיום האמיתי הוא איזו מדינה תהיה פה אם לא נגיע להסדר עם הפלסטינים".