פרשת פניני: שחקני הכדורסל ביקרו ביד ושם

לאחר התקרית שבה תועד קפטן מכבי ת"א בכדורסל גיא פניני, כשהוא מקלל את שחקן הפועל ת"א יונתן שולדברנד וקורא לו: "נאצי", החליטו בהנהלת ליגת העל לשלוח מסר חינוכי. כל שחקני הליגה הגיעו היום לסיור במוזיאון יד ושם. דיויד בלאט: "התקרית של פניני היא רק הטריגר"

הטריגר. פניני (רויטרס)

מפיקים לקחים מפרשת גיא פניני: כשבועיים אחרי הדרבי התל אביבי הסוער בכדורסל, במהלכו קילל קפטן מכבי תל אביב גיא פניני את שחקן הפועל תל אביב יונתן שולדברנד ובין היתר קרא לו "נאצי", ביקרו היום כל שחקני ליגת העל במוזיאון יד ושם בירושלים. גם שני גיבורי התקרית היו שם והתעלמו זה מזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פניני תועד במצלמות הטלוויזיה כשהוא אומר לשודלברנד: "יא נאצי, שיהיה לך סרטן בראש, לך ולאבא שלך". לאחר התקרית, הודח פניני מתפקידו כקפטן מכבי תל אביב, הושעה מהקבוצה, ונקבע כי עליו לתת 40 שעות של עבודות שירות במוסד המטפל בניצולי השואה. הוא גם נקנס בסכום של 100 אלף שקלים, שאותם התחייב לתרום.

בעקבות המקרה הקשה, שעורר סערה ציבורית גדולה, החליטו בהנהלת ליגת העל בכדורסל לשלוח את כל שחקני הליגה, ישראלים וזרים, לסיור במוזיאון. השחקנים, במיוחד האמריקנים, סיפרו כי חוו ביקור עוצמתי.

בלאט: "התקרית של פניני היא רק הטריגר"

מאמן מכבי תל אביב דיויד בלאט אמר בסיום הביקור: "התקרית של פניני היא רק הטריגר שהוביל לכך שהיום אנחנו כן ביד ושם, אבל אם אנחנו ממשיכים לדבר רק עליו - פספסנו את הנקודה".

פניני טרם התנצל בפני שולדברנד פנים מול פנים וגם היום, במהלך הביקור ביד ושם, השניים התעלמו זה מזה. בשבוע הבא צפוי פניני להשתתף במשחק מול סיינה במסגרת היורוליג, על אף השעייתו.