מחקר: הנוער הישראלי מקיים פחות יחסי מין

שומרים נגיעה: מחקר בינלאומי שערך ארגון הבריאות הבינלאומי מצא כי בני הנוער בישראל מקיימים פחות יחסי מין לעומת חבריהם בשאר מדינות העולם שהשתתפו במבדק. תלמידי ישראל עד כיתה י' דורגו במקום ה-32 מתוך 35 המדינות שנבדקו. נחשו איזו מדינה דורגה במקום הראשון?

בני הנוער הישראלים מקיימים פחות יחסי מין ביחס לבני גילם בשאר מדינות העולם - כך עולה ממחקר בינלאומי שבדק את תדירות קיום יחסי המין עד גיל 15. תוצאות המחקר ממקמות את ישראל במקום ה-32 מבין 35 המדינות שהשתתפו בסקר. תוצאותיו פורסמו הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות אלפי נערים ונערות בגילאי 16 השתתפו במחקר שערך ארגון הבריאות העולמי. בישראל השתתפו יותר מ-800 בני נוער בסקר שעל פי תוצאותיו 18.5% מהנוער הישראלי קיימו יחסי מין עד כיתה י'.

במקום הראשון במחקר הוצבה גרינלנד כאשר 59.8% מבני הנוער במדינה דיווחו כי קיימו יחסי מין עד גיל 15. מיד אחריה ניצבת דנמרק עם 37.7%, במקום השלישי ניתן למצוא את רומניה עם 32.9% ובמקום הרביעי את שוודיה ואוסטריה עם 31.6% מבני הנוער שקיימו יחסי מין.

את הטבלה חותמות המדינות פולין, אוקראינה קרואטיה וגם - ישראל, שדורגה במקום ה-32. מהמחקר עולה כי בנוסף לשיעור בני הנוער הישראלים המקיימים יחסי מין עד גיל 16, 5.9% מהבנים ו-3.7% מהבנות דיווחו כי קיימו יחסי מין לראשונה בגיל 12. במחקר דומה שנערך לפני 14 שנה עמד שיעור בני הנוער הישראלים שקיימו יחסי מין על 27%.

אפשר רק להעלות את השאלה האם הצעירים בישראל באמת מקיימים פחות יחסי מין, או שאולי הם רק נותנים לסוקרים תשובות לא ממש אמינות.