בזמן ההמראה: אש פרצה במנוע מטוס "אל-על"

בעקבות תקלה באחד המנועים שבה טיסה לגרמניה על עקבותיה ונדחתה למחרת. "הטייס בלם את ההמראה וחזרנו לטרמינל כשכבאיות ליוו אותנו", סיפרו נוסעים לחדשות 2 באינטרנט. מאל-על נמסר: "לפני ריצת ההמראה הייתה תקלה שניטרלה את המנוע, הסיבה עדיין לא ברורה"

בואינג 737-800 של אל-על, ארכיון (יונתן בייסקי)

תקלה התרחשה במטוס "אל-על", רגע לפני שהמריא לגרמניה. כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. כשל טכני גרם לכך שאחד המנועים הפסיק לפעול, מה שהביא לביטול הטיסה ולדחייתה למחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחלנו את ריצת ההמראה, עד שלפתע שמענו פיצוץ", סיפר אחד הנוסעים בטיסה לחדשות 2 באינטרנט. "מיד אחר כך החלה לצאת אש מהמנוע". ב"אל-על" אישרו את הדברים ומסרו כי הסיבה לתקלה עדיין אינה ברורה. הנוסעים, שהורדו מהמטוס, ייצאו אל ייעדם מחר.

מספר הטיסה שבה התגלתה התקלה הוא 253, והיא התרחשה בסביבות 17:30 הערב. "שמענו פיצוץ די חזק מכיוון המנוע שעל הכנף", סיפר הנוסע, "מיד אחר כך ראינו אש שיוצאת ממנו. הטייס בלם את ההמראה, וחזרנו לטרמינל כשבאיות ליוו אותנו. לא הייתה פאניקה מכיוון שהן הצוות והן הנוסעים היו רגועים".

המטוס שבו נגרמה התקלה, מדגם בואינג 737-800, הוא הנפוץ ביותר בצי "אל-על" ומשמש את החברה ברוב קווי התעופה לאירופה ולאילת.

מהחברה נמסר בתגובה: "בזמן ההנעה להמראה, לפני שהמטוס החל לרוץ על המסלול, הייתה תקלה שניטרלה את המנוע שטיבה עדיין לא ברור והיא נבדקת . הנוסעים הועברו לטיסת הבוקר ושוריינו להם מלונות ללילה. הבטיחות היא נר לרגלינו ולא נתפשר בה".