גיא פניני יושעה ל-4 משחקים

איגוד הכדורסל הרחיק היום את קפטן מכבי ת"א בכדורסל עד לא מזמן, גיא פניני, מ-4 משחקי ליגה וגביע, בעקבות התנהלותו בדרבי נגד הפועל תל אביב. פניני הודה בעבירות שיוחסו לו במסגרת עסקת טיעון, ייקנס בעשרת אלפים שקלים וירצה גם 20 שעות פעילות התנדבותית. עוד לא ברור עד מתי יימשך עונש ההשעייה שגזרו עליו בקבוצתו

יורחק מ-4 משחקי ליגה. פניני (רויטרס)

איגוד הכדורסל הודיע היום כי נחתמה עסקת טיעון עם הקפטן המודח של מכבי תל אביב בכדורסל, במסגרתה הוא הודה בעבירות המיוחסות לו, ויושעה מ-4 משחקי ליגה וגביע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השחקן הודה בשימוש בקללות שכללו אזכורים לשואה ולנאצים במהלך משחק הדרבי נגד הפועל ת"א שנערך לפני כשבוע וחצי. על פי עסקת הטיעון השחקן ירצה פעילות התנדבותית בת 20 שעות לפחות, במוסד "יד ושם" או בכל מוסדר אחר העוסק בטיפול בניצולי שואה.

עוד על פי העסקה, פניני יורחק מ-4 משחקי ליגה וגביע בפועל שייספרו החל מ6 בדצמבר, לאחר התקרית. כמו כן, יידרש פניני לשלם קנס של עשרת אלפים שקלים, ויישא גם בעונשים על תנאי - הרחקה מ-5 משחקים וקנס של 20 אלף שקלים. עסקת הטיעון הועברה לאישור ביה"ד המשמעתי, שצפוי לדון בכך בהמשך היום.

עם זאת, קבוצתו של פניני, מכבי תל אביב טרם הודיעה כיצד תנהג בהרחקה שהטילה על פניני בעצמה, עד להודעה חדשה. בפני מכבי עומדות כמה אפשרויות - הארכת העונש מעבר לזה של האיגוד, או להחזיר אותו לפעילות בקבוצה עוד לפני תום מועד ריצוי עונש האיגוד, כדי שיוכל להשתתף במשחקי היורוליג, ובמיוחד בשלב הטופ-16, שיחל ב-27 בדצמבר.