אחרי התג מחיר: הדלקת נרות במנזר

הבוקר רוססו במנזר המצלבה בירושלים כתובות נאצה - ו-12 שעות לאחר מכן כבר הדליקו במקום נרות חנוכה. "למי שפגע במנזר בשעות הלילה והחושך אין את הזכות להדליק חנוכייה שמסמלת אור ותקווה", אמר באירוע המיוחד אב המנזר. מי שפועל כך בלילה, לא יראה אור"

אבי המנזר, הערב (יוסי זמיר)

12 שעות אחרי פעולת ה"תג מחיר" הבוקר, התקיים במנזר המצלבה באזור ירושלים אירוע הדלקת נרות חנוכה תחת הכותרת "תג מאיר". כ-200 בני אדם, בהם רבנים ונזירים, השתתפו בטקס יוצא הדופן - שערך פורום הארגונים נגד הגזענות בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למי שפגע במנזר בשעות הלילה והחושך אין את הזכות להדליק חנוכייה שמסמלת אור ותקווה", אמר באירוע אב המנזר קלאודיו פפס. "אם האנשים שריססו את הכתובות היו באים באור יום ולא בחושך, הם היו מוצאים שערים פתוחים. מי שפועל כך בלילה, לא יראה אור".

המשתתפים באירוע, הערב (יוסי זמיר)

"איש לא ישנה את המסלול המשותף של העם היווני והיהודי", הוסיף האב פפס. "קומץ קטן של בני החושך לא יסיתו אותנו מדרכנו המשותפת".

יו"ר פורום תג מאיר, ד"ר גדי גבריהו, אמר בטקס: "רשויות האכיפה בישראל אינן עושות די למיגור תופעת תג מחיר וכך מעודדות בשתיקה את הטרור היהודי. לצערנו יש פוליטיקאים ורבנים שמעודדים את התופעות האלה, ותמיכתם עוברת בשתיקה". 

הלילה ריססו אלמונים כתובות על גדר המנזר. צמיגיהם של שלושה רכבים שחנו בסמוך למקום נוקבו. המשטרה בודקת את נסיבות המקרה ומחפשת אחר החשודים בביצוע המעשה.