ענת גוב הובאה למנוחות: "ניחמה אותנו"

מאות ליוו בצהריים את המחזאית והתסריטאית שנפטרה אתמול, בדרכה האחרונה. "היה בה אומץ בלתי רגיל להסתכל על הסרטן בעיניים", סיפרה חברתה מיקי קם. צדי צרפתי: "ענת הכתיבה לגידי את ההתמודדות שלו". בעלה גידי העלה חיוך על פני הנוכחים כשחיקה את הנשיא פרס

מאות בני משפחה, חברים וקולגות מלווים בצהריים את התסריטאית והמחזאית ענת גוב שהלכה אמש לעולמה, והיא בת 58. גוב נפטרה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. גוב הובאה למנוחות לצלילי השיר "Always look on the bright side of life".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלווייתה של גוב התנהלה כפי שרצתה, באורח בלתי שגרתי. בעלה הזמר גידי גוב ספד לה בדרכו המיוחדת וסיפר על הבוקר שעבר עליו: "העבירו לי את הטלפון ואמרו - מחפשים אותך מלשכת הנשיא. מין בוקר שכזה". גוב העלה חיוך על פני הנוכחים כשחיקה את הנשיא פרס מדבר איתו בטלפון.

פרס כתב באיגרת: "לכתה בטרם עת היא אבידה תרבותית לעם כולו ואובדן אישי לכל מכריה. למדתי להכיר את יכולותיה רבות ההשראה של ענת בעבודה משותפת. היא נהגה בחכמה וכל חייה היו קודש לארץ שאהבה ולאנושות שדגלה בה. היא יצרה תרבות ומעולם לא התכופפה לדעה המקובלת ולא נכנעה".

"היה בה אומץ בלתי רגיל, להסתכל על הסרטן בעיניים וללכת עם זה עד הסוף", אמרה חברתה מיקי קם. "הקול שלה לקראת הסוף היה יותר חרוך מהרגיל, אבל היא הייתה אותה אישה, צינית עם המון עוצמות. היא ניחמה את כל הסובבים. זה שבוע לא קל בכלל".

הבמאי צדי צרפתי סיפר, "ענת הייתה מוכשרת כמו שד. ההומור שלה, הציניות, זה כאב גדול. אין מה להגיד. הערצתי אותה על דרך ההתמודדות שלה. היא רצתה למות בכבוד. גידי התמודד, כיוון שסך הכל ענת הכתיבה את ההתמודדות שלו וגרמה לכולם להרגיש בנוח. זה הפסד גדול". השחקנית ענת וקסמן שמשחקת בהצגה האחרונה שכתבה גוב, "סוף טוב", ספדה: "היא עשתה פה דרך מדהימה. ביום שבת כתבתי לה מיילים והיא החזירה לי, דברים של יומיום. היא לא אהבה דרמות, הכי פשוט והכי כנה. היא הרגיעה את כולנו, אספה אותנו, דיברה על זה. עזרה לנו לא לפחד".

הזמרת ירדנה ארזי הכירה את גוב ואת בעלה גידי בתקופת הלהקה הצבאית. "אני מתארת לעצמי שמאוד מאוד קשה לגידי. הכרתי אותה בלהקת הנח"ל בתחילת דרכנו. עברנו הרבה ביחד".