אפקט עמוד ענן: הגראדים הגיעו, התיירים לא

הנפילות בדרום והאזעקות במרכז הרחיקו, כצפוי, את התיירים מישראל. על פי הנתונים הרשמיים, עם תחילת מבצע "עמוד ענן" חלה ירידה דרמטית של 43% בכניסות תיירים. בחודש נובמבר כולו נרשמה ירידה של 12% בתיירות הנכנסת

אפקט כיפת ברזל (רויטרס)

מבצע "עמוד ענן" הוביל, כצפוי, לירידה משמעותית במספר התיירים המבקרים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני הלמ"ס המתפרסמים היום נרשמו בחודש החולף 278 אלף כניסות של מבקרים, 12% פחות מנובמבר 2011. 223 אלף היו כניסות של תיירים - 10% פחות בהשוואה לנובמבר 2011.

בתחילת נובמבר, כך מספרים במשרד התיירות, חלה עלייה משמעותית בתיירות הנכנסת, אולם באמצע החודש החל מבצע "עמוד ענן" שנמשך כשבוע, ובעקבותיו חלה ירידה של 43% בכניסות.

על פי הנתונים, ממוצע כניסות התיירים לפני תחילת המבצע היה 9,800 ליום, ואילו במחצית השנייה של נובמבר נרשמו 5,600 כניסות ליום של תיירים לישראל.

"לפיכך התוצאה של ירידה של 10% בתיירות הנכנסת הינה אחרי ניכוי תחילת החודש מסופו" , אומרים במשרד התיירות ומציינים כי מתחילת השנה ועד לסוף נובמבר נרשמו כ- 3.3 מיליון כניסות של מבקרים. מדובר ב-6% יותר מהתקופה המקבילה בשנה שעברה, ו-3% בהשוואה ל- 2010.

"כפי שחזינו הירידה בתיירות הנכנסת בחודש נובמבר נובעת מ'אפקט עמוד ענן'״, אמר שר התיירות סטס מיסז'ניקוב. "במטרה לחזור למגמת הצמיחה והשגשוג בתיירות הנכנסת, כפי שהיו בשנים האחרונות, משרד התיירות יוזם מאמץ שיווקי ברחבי העולם, בדגש מיוחד על השוק הרוסי, בו נרשם מספר הביטולים הגבוה ביותר".