תשע נשמות - ובלון חמצן

פרמידיקים של מד"א הספיקו לראות לא מעט מקרים משונים ויוצאי דופן במהלך עבודתם וניסיונתיהם להציל חיים. בדרך כלל הם מרכזים את המאמצים בחיי אדם, אבל מסתבר שלא רק. במהלך טיפול בשריפה שפרצה בתל אביב ביצעה אחת העובדות החייאה בחתול שנפגע משאיפת עשן

מד"א מציג: החייאה בחתול (מד"א)

קריאה שגרתית של מד"א לאחרונה לסיוע בשריפה שפרצה בתל אביב הסתיימה כמעט ללא נפגעים, עם נזקים קלים בלבד. אחרי שהפרמדיקים סיימו את מלאכת הסיוע לתושבים ולעוברי האורח במקום, הבחינה הפרמדיקית אינס נוחנוביץ בחתול אחד שנפגע משאיפת העשן. תוך זמן קצר היא החלה לבצע בו החייאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מראה כזה לא נגלה לעיתים קרובות. עוברי האורח ברחוב הפיקוס בתל אביב אולי נתקלו לאחרונה בפרמדיקית מד"א שטיפלה בעזרת בלון חמצן בחתול מעורפל הכרה.

הכל החל כשצוות טיפול נמרץ של מד"א הוזעק לסייע בחילוץ וטיפול בנפגעי שריפה שהתרחשה במקום. בתוך דקות ספורות, סיים הצוות לסייע בחילוץ הנפגעים, שלא נפגעו באורח קשה.

אבל עוד לפני שסיימו את פעילותם במקום והתפנו מהזירה, הבחינה הפאראמדיקית אינס נורוביץ בחתול שיצא מן הבניין כשהוא מעורפל הכרה. רחמיה נכמרו, והיא שלפה את תיק ההחייאה, שבתוכו בלון חמצן, והעניקה טיפול רפואי ראשוני לחתול שכלל מתן חמצן.

בתוך דקות, נראה שיפור משמעותי במצבו של החתול, והוא קם על רגליו ועזב את המקום. תודה הוא לא אמר, אבל הוא כנראה ממש מיהר לענייניו.